česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pavel Zástěra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpis Smlouvy o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Senegalem


Dne 22. ledna 2020 byla v Dakaru podepsána Smlouva o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Senegalem v oboru daní z příjmů, smlouvu za českou stranu podepsal velvyslanec ČR v Senegalu Miloslav Machálek, za senegalskou stranu ministr financí a rozpočtu Abdoulaye Daouda Diallo.

Smlouva řeší, vedle určení které příjmy podléhají zdanění ve kterém státu, zároveň posílení právního postavení subjektů jednoho státu provozujících hospodářské aktivity ve druhém státě. Uzavřením této smlouvy se zvýší právní jistota investorů i ostatních daňových subjektů obou zemí a podpoří tak rozvoj ekonomických vztahů mezi ČR a Senegalem. V obou státech bude nyní následovat další nezbytný legislativní proces vedoucí ke vstupu této smlouvy v platnost.

Smlouva o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Senegalem je významná dohoda, která usnadní obchodování mezi oběma zeměmi a realizaci projektů. Podpis smlouvy je impulsem pro další rozvoj aktivit českých firmem v Senegalu, jehož ekonomika v posledních letech roste více než o 6 % DHP ročně.

 

Mgr. Pavel Zástěra, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Dakaru

Podpis smlouvy o zamezení dvojího zdanění

Podpis smlouvy o zamezení dvojího zdanění