česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro pobyt a cesty

Pokud jejich pobyt nepřesáhne 90 dní, mohou čeští občané momentálně do Senegalu cestovat bez víz.

Po příjezdu na letiště se do centra mohou dopravit taxíkem, taxikáři ovšem většinou mluví jen nejistou francouzštinou a s výjimkou nejznámějších míst město neznají. Očekávají, že zákazník bude navigovat je. Mezinárodní hotely mají na letišti své zástupce, kteří dopravu z letiště klientům zajistí.

taxi v Dakaru

taxi v Dakaru

Senegal se řadí mezi relativně bezpečné země, po setmění je např. v Dakaru samozřejmě potřeba se vyhýbat určitým čtvrtím, městské osvětlení je spíše sporadické.
Jako v dalších afrických zemích není vhodné po setmění jezdit mimo město. Auta v Senegalu často nepoužívají světla a jsou tak potencionálním nebezpečím pro turisty nezvyklé na tuto praxi.
Jako agresivní může působit pouze chování některých pouličních prodavačů, ale i obchodníků na trhu Soumbedioune určeném turistům.

Zdraví

V hlavním městě Dakaru se vám dostane veškeré zdravotní péče, při cestování dál od centra je však , v případě většího poranění či nemoci, s nutností ošetření v Dakaru.

Pohotovostní služba 24/7  SOS Médecin: 33 889 15 15

OČKOVÁNÍ: pro cestu do Senegalu je dle WHO povinné očkování proti žluté zimnici, dále se důrazně doporučují tato další očkování: proti žloutence typu A a B,  proti břišnímu tyfu, tetanu, choleře, meningitidě (zánět mozkových blan) a vzteklině.

MALÁRIE: V Senegalu (obzvláště v období dešťů) hrozí nebezpečí nákazy malárií. Proto se doporučuje důsledná ochrana proti bodnutí hmyzem (repelenty, moskytiéry)  a po konzultaci s lékařem užívání antimalarik.

Aktuální informace k očkování a zdravotním rizikům vám poskytnou očkovací centra či centra cestovní medicíny v ČR

Užitečné odkazy: