česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky vstupu na území Senegalu, Gambie a Guiney

Informace o aktuálních podmínkách vstupu na území Senegalu, Gambie a Guiney, v návaznosti na usnesení Vlády z 23. 4. 2020 o ukončení platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČR

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANZIT

Vstup do Senegalu, Guineji a Gambie je možný pouze pro vybrané kategorie cestovatelů. Ve většině případů se jedná o diplomaty, sloučení rodiny či pokud je to v zájmu daného státu. Přicestovat do Senegalu za turistickými či běžnými obchodními účely pro občany ČR v současné době není možné. 

Aktuální informace o možnostech vstupu na území Senegalu naleznete na webových stránkách Velvyslanectví Senegalské republiky v Berlíně: https://www.botschaft-senegal.de/

3. DOPRAVA

S odkazem na částečné otevření vzdušných prostorů Senegalu, Guiney a Gambie začala řada velkých evropských leteckých společností nabízet omezený počet letů z/do Evropy. Cestující absolvují let za přísných hygienických opatření a s ochranou úst a nosu (rouškou).

Na cestu po Senegalu, Guineji a Gambie doporučujeme využít taxi. Místní hromadná doprava bývá přeplněná a mnohdy nejsou dodržována hygienická opatření.

Cestující do ČR se mohou nechat otestovat 48 h před cestou v Pasterově institutu v Dakaru (l’Institut Pasteur de Dakar, www.pasteur.sn), cena vyšetření je 40 000 cfa (cca 60 euro).

4. OPATŘENÍ

Pasažér oprávněný přicestovat letecky na území Senegalu se prokáže zdravotnickému personálu na letišti potvrzením o negativním testu na COVID-19, ne starším než pět (5) dnů od data provedení testu. Potvrzení musí být vydáno akreditovanou laboratoří ve státě, ve kterém pasažér nastoupil cestu, nebo mezinárodně uznávaným zdravotnickým zařízením. Pokud cestující nebude disponovat negativním testem na COVID-19, nebude mu umožněn vstup a bude absolvovat zpáteční cestu na své náklady.

Na území Senegalu, Gambie a Guineji platí povinnost nosit roušku ve vnitřních i vnějších prostorách, v taxi i hromadné dopravě. Za porušení protiepidemických opatření hrozí pokuta na místě či až měsíční vězení. 

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE A INFORMAČNÍ ZDROJE

http://www.sante.gouv.sn/

https://www.seneweb.com/

https://anss-guinee.org/