česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2021 - informace pro Čechy žijící v Senegalu, Gambii a Guineji

Dne 28. prosince 2020 prezident republiky svým rozhodnutím vyhlásil volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a stanovil dny jejich konání na pátek 8. října a sobotu 9. října 2021. Místem konání voleb ve zvláštním volebním okrsku  č. 98 bude volební místnost na Velvyslanectví České republiky v Dakaru (37 Rue Jacques Bugnicourt, Dakar – Plateau).

TERMÍN VOLEB
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR byly stanoveny na 8. a 9. října 2021. Mimo území České republiky budou volby probíhat na zastupitelských úřadech ČR.

MOŽNOST HLASOVÁNÍ NA VELVYSLANECTVÍ ČR V DAKARU
Čeští občané nacházející se na území Senegalu, Gambie či Guineji mohou hlasovat na základě:

1. zápisu do zvláštního seznamu voličů nebo

2. platného voličského průkazu.

1. Zvláštní seznam voličů
Zvláštní seznam voličů vedou zastupitelské úřady pro voliče, který má bydliště mimo území České republiky, a to na základě jeho písemné žádosti.  Za bydliště je považováno takové místo pobytu občana ČR, kde má občan rodinu, rodiče, byt nebo zaměstnání (nutno doložit relevantním dokladem).
Zvláštní seznam voličů je stálé povahy, tzn. že není vytvářen znovu k jednotlivým volbám, ale je průběžně aktualizován velvyslanectvím na základě žádostí o zápis či vyškrtnutí ze stálého seznamu voličů.

Žádost o zápis do zvláštního seznamu voličů (DOC, 31 KB)  je třeba realizovat nejpozději do neděle 29. srpna 2021! 

2. Voličský průkaz
Jedná se o průkaz, který opravňuje českým občanům hlasovat v případě jejich krátkodobého pobytu v zahraničí (např. dovolená). Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydá Vám ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a. Podrobné informace o voličských průkazech naleznete na webové stránce Ministerstva vnitra ČR.

 

České zákony neumožňují korespondenční volbu, volbu elektronickými prostředky ani hlasování v zastoupení.

ADRESA VELVYSLAENCTVÍ
Zastupitelský úřad České republiky v Senegalu je situován v rezidenční čtvrti Dakaru Plateau a své prostory sdílí s velvyslanectvím Nizozemska.

Ambassade de la République tchèque
37, rue Jacques Bugnicourt
Dakar - Plateau, B.P. 6474
Sénégal

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailu: consulate.dakar@mzv.cz nebo na tel.: +221 33 821 45 76.