česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 na Velvyslanectví ČR v Dakaru

Volby do Poslanecké sněmovny probíhají i mimo území České republiky ve zvláštních stálých volebních okrscích, tj. na zastupitelských úřadech ČR. Na honorárních konzulárních úřadech ČR volit nelze.  Státní volební komise proto dne 7. ledna 2021 určila losem podle § 8 odst. 2 písm. i) zákona ÚSTECKÝ KRAJ krajem, kterému budou při volbách do Poslanecké sněmovny podřazeny všechny zvláštní volební okrsky v zahraničí.
 

Místem konání voleb ve zvláštním volebním okrsku č. 98 je volební místnost na Velvyslanectví ČR v Dakaru, a to pro voliče, kteří mají bydliště ve zvláštním volebním okrsku č. 98 a jsou zapsáni na stálém zvláštním seznamu voličů vedeném při zastupitelském úřadu, příp. pro voliče, kteří se dostaví k volbě s voličským průkazem. Všichni voliči musí před hlasováním prokázat svou totožnost a občanství České republiky (platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem, příp. cestovním průkazem ČR, nebo platným občanským průkazem).

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se na Velvyslanectví České republiky v Dakaru uskuteční:
dne 8. 10. 2021 od 12:00 do 22:00 a
dne 9. 10. 2021 od  08:00 do 12:00.

Vzory hlasovacích lístků pro Ústecký kraj naleznete zde.

Hlasovací lístky voliči obdrží ve volební místnosti ve dnech voleb.

 

Zastupitelský úřad České republiky v Senegalu je situován v rezidenční čtvrti Dakaru Plateau a své prostory sdílí s velvyslanectvím Nizozemska.

Adresa Velvyslanectví:
Ambassade de la République tchèque
37 rue Jacques Bugnicourt
Dakar - Plateau, B.P. 6474
Sénégal

mapa: google maps (do mapy je potřeba zadat Dutch Embassy)