česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika podepsala dohodu s IOM na realizaci projektu v Senegalu

Dne 4. listopadu 2021 podepsala Česká republika dohodu s Mezinárodní organizací pro migraci (IOM) na realizaci projektu v senegalském regionu Tambacounda.

Cílem projektu je během dvanáctiměsíčního období zvýšit ekonomické příležitosti pro navrátilce do Senegalu, včetně těch, kteří žijí ve venkovských a poloměstských oblastech, aby se zvýšila zaměstnatelnost mladých lidí, zejména prostřednictvím podpory diaspory.

Projekt bude realizován v regionu Tambacounda a bude zaměřen na 20 navrátilců, kteří úspěšně dokončí projekt reintegrace. Projekt rovněž nabízí šestiměsíční podnikatelské školení pro 220 navrátilců a mladých lidí v regionu.

Projekt se zaměřuje na zemědělství, které hraje v regionu důležitou roli. Tambacounda je navíc jedním z regionů s nejvyšší mírou chudoby v Senegalu. Naším cílem je proto rozvíjet projekty, které zvýší zaměstnatelnost mladých lidí tím, že je vybaví odbornými a technickými dovednostmi, a tím zvýší ekonomické příležitosti pro podnikatele. Projekt se zaměří na rozvoj podnikání a komplexní podporu stávajících mikropodniků a malých podniků.

Jedná se o první projekt České republiky s IOM v Senegalu, na který bylo v rámci programu "Pomoc na místě" vyčleněno 25 milionů Kč (přibližně 650 milionů XOF). Tento rozvojový a stabilizační program Ministerstva vnitra ČR je zaměřen na prevenci migrace a stabilizaci osob v tranzitních a zdrojových zemích migrace.