česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání české delegace vedené ministrem Marianem Jurečkou ve dnech 12.-14.5.2016

Ve dnech 12. – 14. května 2016 proběhla v oficiální cesta české delegace vedené ministrem zemědělství Marianen Jurečkou, které se zúčastnil i  námětek ministra zahraničí Martin Tlapa a náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta, ale i 25 členná podnikatelská mise.
 

Cesta do Senegalu umožnila české delegaci možnost hovořit s představiteli země o rozvoji hospodářské spolupráce v klíčových oblastech - infrastruktura, zdravotnictví, energetika bezpečnost, a prezentovat tak vývozní potenciál českých exportérů. 


Na úvod jednání byl zorganizován podnikatelský seminář k posílení přítomnosti českých firem na senegalském trhu, jehož se mimo jiné účastnila za senegalskou stranu ministryně pro podporu investic a rozvojového partnerství Khoudia Mbaye.

Česká reprezentace byla také přijata předsedou vlády Mohammedem Dionnem, jednala s ministrem zahraničních věcí Mankeurem Ndiayem, se státním sekretářem pro zemědělství, ministryní pro živočišnou výrobu a ministryní pro turistiku.

Česká delegace slavnostně otevřela i obchodní zastoupení společnosti Petrof a první klavírní školu v Dakaru, projednala také postup prací při podpisu Dohody o zamezení dvojího zdanění mezi oběma zeměmi.

Cesta skončila v sobotu 14. května návštěvou rezervace Bandia, kde již 16 let probíhá projekt společnosti Derbianus a České zemědělské univerzity na záchranu ohroženého druhu antilopy Derbyho.

 

 

Níže nabízíme několik reportáží ČRo, které z cesty pořídil zpravodaj Pavel Novák.

Zahájení hudební školy a zastoupení firmy Petrof:

http://www.rozhlas.cz/_zprava/1618133

Autobusy pro Senegal:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/svetovaekonomika/_zprava/cesko-by-mohlo-dodat-autobusy-pro-senegalskou-metropoli-dakar--1613371

Otevření zastoupení firmy Petrof a klavírní školy

Otevření zastoupení firmy Petrof a klavírní školy

 

Návštěva rezervace Bandia

Návštěva rezervace Bandia