česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pavel Zástěra, ZÚ Dakar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání náměstka Tlapy v Senegalu

Ve dnech 16. – 21. ledna 2020 proběhla návštěva náměstka pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí Martina Tlapy v Senegalu.

Návštěva potvrdila vzrůstající dynamiku vzájemné hospodářské spolupráce mezi ČR a Senegalem. Proběhla jednání např. s ministrem obrany Sidikim Kabou a náčelníkem generálního štábu Biramem Diopem, jednání se zúčastnil i náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce ministerstva obrany Tomáš Kopečný. Senegal je pro ČR důležitým partnerem pro aktivity v regionu Sahel i s ohledem na zapojení obou zemí v misích MINUSMA a EUTM v Mali.

Kromě projektu rekonstrukce 5 regionálních letišť českou společností Transcon Electronics Systems v hodnotě přibližně 150 milionů Euro v současné době probíhají finální jednání mezi senegalskou armádou a společností AERO Vodochody Aerospace o prodeji 4 cvičných letounů L-39NG pro senegalské vzdušné síly.

Návštěva pokračovala politickými konzultacemi náměstka Tlapy s náměstkem senegalského Ministerstva zahraničních věcí a Senegalců v zahraničí Moisem Sarrem a dále jednáním s ministrem komunitárního rozvoje, sociální a teritoriální rovnosti Mansourem Faye. Během jednání bylo vytipováno několik perspektivních oborů pro bilaterální spolupráci, např. zemědělství, zdravotnictví, stavební technologie a energetika.

 

Mgr. Pavel Zástěra, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Dakaru

Politické konzultace

Politické konzultace

 

Jednání s ministrem Mansourem Faye

Jednání s ministrem Mansourem Faye