česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: 1
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Rok zdravotnictví“ na ZÚ Dakar

V letošním roce se na ZÚ Dakar uskutečnilo několik akcí, které byly věnovány spolupráci ve zdravotnictví. V návaznosti na rekognoskační misi MEDEVAC, která proběhla ve dnech 27. – 30.3.2017, se ve dnech 30.5. až 8.6. uskutečnila její první faktická část, která byla věnována gynekologii. Uskutečnění jejích dalších částí je plánováno na letošní podzim.
 

Pro tento program vybral ZÚ nemocnici v druhém největším městě Thiès, a to v návaznosti na aktivní zájem starosty o spolupráci se ZÚ a následnou oficiální návštěvu VZÚ ve městě. Ve spolupráci s našimi partnery jsme vytipovali i nejpotřebnější medicínské obory, a to gynekologii, ORL a oftalmologii. Do stejné nemocnice putovala i část našich prostředků v rámci projektů rozvojové pomoci.

I přes některá omezení technického typu proběhla mise k velké spokojenosti všech stran. Mise byla oficiálně ukončena tiskovou konferenci, jejíž záznam naleznete zde: https://thiesinfo.com/video-fin-de-mission-pour-les-medecins-tcheques-a-lhopital-regional-de-thies/.

Gynekologická mise programu MEDEVAC v Senegalu 1

Gynekologická mise programu MEDEVAC v Senegalu 1

Kromě samotné pomoci, kterou jsme poskytli místním lidem, jsme informaci o naší pomoci Senegalu zopakovali i při akci zaměřenou na představení českých výrobců zdravotnické techniky.

„Rok zdravotnictví“ na ZÚ Dakar bude ještě doplněn darem, který poskytneme místnímu centru pro boj s malomocenstvím.

Gynekologická mise programu MEDEVAC v Senegalu 2

Gynekologická mise programu MEDEVAC v Senegalu 2