česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví zorganizovalo první recepci od svého znovuotevření v roce 2013

U příležitosti státního svátku ČR uspořádal ZÚ v Dakaru první recepci od svého znovuotevření v r. 2013. Vzhledem k neexistujícímu zázemí ve formě rezidence jsme přivítali nabídku velvyslance Belgického království na využití jejich prostorů.

Za senegalskou stranu byl jako zástupce státu delegován ministr kultury M. Ndiaye. Ve svém projevu zmínil výborné vztahy mezi oběma zeměmi, zvláště uskutečněné bilaterální návštěvy, ale i připravované projekty.  

Vedoucí zastupitelského úřadu ČR ve svém projevu vzhledem k okolnostem krátce zmínila i naše historické vztahy s Belgií a význam sjednocené Evropy jako nejlepší obrany před možnými konflikty a vzájemnou česko-senegalskou spolupráci.

Součástí večera byl i malý koncert české klasické hudby zastoupené symfonickou básní B. Smetany Vltava v netradičním podání místních hudebníků, kteří pak doprovodili večer dalšími skladbami klasické hudby.

Dalším kulturním počinem byla fotografická výstava „Jízda králů-dědictví UNESCO“, která vznikla ve spolupráci s Muzeem ve Vlčnově.

Hosté

Hosté

Výstava „Jízda králů-dědictví UNESCO“

Výstava „Jízda králů-dědictví UNESCO“