česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Další dodávka české humanitární pomoci pro Sýrii doručena

Dne 12. prosince 2016 byla do Sýrie doručena další česká zásilka humanitární pomoci v rámci programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016–2019“, zahrnující sušené mléko, dialyzační přístroj, defibrilátory a hračky pro děti.

Na zajištění dodávky se kromě Ministerstva zahraničních věcí podílel také Český červený kříž a Správa státních hmotných rezerv. Distribuci humanitární pomoci civilnímu obyvatelstvu na území Sýrie zajistí Syrský arabský půlměsíc.

Paralelně s dodávkou humanitární pomoci navštívili Sýrii ve dnech 12.–16. prosince 2016 poslanci Petičního výboru Poslanecké sněmovny PČR, kteří zde se svými protějšky jednali o situaci v regionu, zajištění humanitárního přístupu do všech oblastí Sýrie a o bilaterálních vztazích mezi ČR a Sýrií. Poslanci Zuzka Bebarová Rujbrová (KSČM), Radim Holeček (ODS) a Leo Luzar (KSČM) se mj. setkali se zástupci mezinárodních humanitárních organizací, představiteli syrského parlamentu, syrským ministrem zahraničních věcí Walídem Muallimem, ministrem pro místní správu Husajnem Machlúfem a ministrem pro národní usmíření Alím Hajdarem.