česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Martin Tlapa navštívil podruhé Sýrii

Ve dnech 9.–12. října 2016 se uskutečnila cesta náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy do Sýrie, během níž byla ve spolupráci s Českým červeným křížem do Sýrie letecky dopravena mimořádná humanitární pomoc v hodnotě téměř 4,5 milionu korun.

Zásilka byla předána Syrskému arabskému Červenému půlměsíci, který zajistí její distribuci. Česká humanitární pomoc míří jak do oblastí ovládaných vládou, tak i opozicí. S dalšími dodávkami humanitární pomoci se počítá v příštích měsících.

Martin Tlapa v rámci své návštěvy setkal s ministrem zahraničních věcí Walídem Muallimem, ministrem kultury Muhammadem al-Ahmadím, ministrem ekonomiky a zahraničního obchodu Adíbem Majjálem a ministrem pro místní správu Husajnem Machlúfem, jehož rezort je klíčovým partnerem při realizaci humanitárních projektů v Sýrii, či zástupci Syrské obchodní komory. Delegace se dále setkala s představiteli řecko-katolického patriarchátu, který v letošním roce uskutečnil humanitární projekt na pomoc vnitřním uprchlíkům financovaný z prostředků ČR. Česká delegace rovněž navštívila město Tartús, kde jednala s guvernérem provincie Safwánem Abú Saadem a se zástupci místní obchodní komory, či azylové zařízení pro vnitřně vysídlené obyvatelstvo v obci Hardžalla.