česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Státního tajemníka Petra Gajduška v Sýrii

Dne  27.2.2017 přijel na Zastupitelský úřad ČR v Damašku pan Státní tajemník Petr Gajdušek v rámci své pracovní cesty do Libanonu a Sýrie.

Přivítán byl paní velvyslankyní Evou Filipi a při následném setkání se zaměstnanci úřadu vysvětlil legislativní změny, které se týkají Zákona o státní službě a připravovaného Zákona o zahraniční službě, který se bezprostředně dotkne právního postavení státních zaměstnanců vyslaných do zahraničí. Na dotazy zaměstnanců pan Státní tajemník odpovídal i během společného oběda podávaného v blízkosti budovy zastupitelského úřadu.

Součástí programu třídenního pobytu pana Státního tajemníka byla prohlídka Starého města v Damašku, kde navštívil uměleckou galerii, areál melkitského orthodoxního patriarchátu, kam směřují malé lokální projekty ČR, a byl přivítán hlavním správcem Umajjovské mešity. V podvečer svého odjezdu ze Sýrie se zúčastnil společně s paní velvyslankyní Evou Filipi a dalšími zaměstnanci ZÚ Damašek večeře konané na pozvání budoucího honorárního konzula ČR v Sýrii George al-Baghdádího.

Třetí den svého pobytu v Sýrii si pan Státní tajemník prohlédl ambasádu USA , jejíž činnost zajišťuje ČR jako “Protecting power”, a seznámil se s pracovní náplní místních zaměstnanců. Následně opět navštívil zastupitelský úřad ČR, kde předal děkovné certifikáty místním silám české ambasády a poděkoval za jejich práci pro Českou republiku v nesnadných podmínkách válečného konflitku. Před svým odjezdem z Damašku se také opětovně setkal se všemi zaměstnanci ZÚ Damašek, aby tak vyjádřil svojí spokojenost s prací ambasády včetně působení příslušníků ÚRN a zvláštní poděkování věnoval všem vyslaným zaměstnancům za jejich pracovní nasazení navzdory náročným okolnostem doprovázejícím již šest let trvající syrskou krizi.

Galerie


SST