česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Příležitost pro české firmy zapojit se do humanitárních a rozvojových projektů v Sýrii

Velvyslanectví ČR v Damašku informuje naše podnikatelské prostředí o možnosti zapojit se do projektů humanitární a rozvojové pomoci, která se realizuje v rámci vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016-2019“ (pozn.: předpokládá se, že tento program bude prodloužen na další víceleté období). Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s dalšími resorty přichází s novým nástrojem, který bude možné využít v procesu zmírňování následků válečného konfliktu v Sýrii, jako např. při asistenci syrským obyvatelům v nouzi, rehabilitaci zdravotní péče, dostupnosti kvalitních potravin, apod. 
 

Implementace víceletých humanitárních, rozvojových a rekonstrukčních programů pro Sýrii zahrnuje nově nástroj vázaného účelového daru. Jedná se o konkrétní formu podpory určenou pro syrského příjemce pomoci, která spočívá v poskytnutí produktu, technologie či služby od českého výrobce nebo dodavatele. Projekty jsou identifikovány a posléze navrhovány Českým velvyslanectvím v Damašku. Projekty jsou financovány z prostředků alokovaných na implementaci výše uvedeného vládního programu až do výše 5 mil. Kč

A jak se dozvědět o těchto příležitostech? Schválený projekt bude uveřejněn na internetovém portále Businessinfo.cz. Základní informace ve formátu zahraniční poptávky bude obsahovat stručný popis toho, co syrský příjemce poptává. Velvyslanectví ČR v Damašku společně s Ministerstvem zahraničních věcí ČR bude dle oborového zaměření o zahraniční poptávce informovat také české obchodní a průmyslové komory, aby se informace o obchodních příležitostech podpořených českou vládou dostala podnikatelům i cestou svých organizací. 

Implementace vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016-2019“ usiluje o to, aby české společnosti měly na složitých trzích možnost vytvořit si silnou referenci, na základě které by mohly snadněji prorazit na místním trhu a realizovat své vlastní obchodní záměry.

Vypracoval: Mgr. Pavel Buchta, rozvojový a ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Damašku