česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast českých firem na 59. ročníku Mezinárodního veletrhu v Damašku budí u Syřanů zájem

České firmy byly společně s ostatními evropskými společnostmi na Mezinárodním veletrhu v Damašku vidět. Od 17.srpna probíhá v syrském hlavním městě  po šestileté přestávce 10 denní mezinárodní veletrh, jehož se zúčastnilo formou osobní účasti svého obchodního zástupce také 5 českých firem  (Alta a.s., Tesla a.s., Solar Monitoring, Terms Group s.r.o., KBT  Engineering s.r.o.). Dalších 39 společností se prezentuje prostřednictvím svých katalogů, které na stánku umístilo české velvyslanectví v Damašku.
 

České firmy vystavují na ploše 50m2. Výstavní stánek byl poskytnut českým firmám díky podpoře MZV ČR v rámci programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016-2019“. Češi nebyli jedinými vystavovateli z EU. Své zastoupení prostřednictvím vlastního zástupce nebo syrského partnera měli firmy z Německa (3), Řecka (12), Itálie (7), Španělska (1), Francie (2), Velké Británie (1), Holandska (1), Polska(1),  Belgie (1) a Dánska (1). Na veletrhu vystavuje 1562 firem z celkem 45 zemí.

Veletrh nemá určené hlavní téma, nicméně dle odhadu ZÚ Damašek (pozn.: organizátor veletrhu dosud nevydal katalog vystavovatelů, tudíž nejsou aktuálně k dispozici bližší informace o konkrétní účasti firem) vystavuje nejvíce firem z oblasti potravinářsko-zpracovatelského průmyslu, farmaceutického a kosmetického průmyslu, poměrně kvalitně je zastoupen automobilový průmysl. Velkou skupinu mezi vystavovateli tvoří výrobci textilu. Méně zastoupeny jsou energetické firmy a důlní a těžební firmy. Přestože je v Sýrii velká poptávka po environmentálních a vodohospodářských technologiích, pouze několik firem z těchto oborů letos vystavuje.

Přestože veletrh potrvá do 26.8.2017,  je už nyní  jasné, že zájem o veletrh mezi podnikateli i veřejností překročil očekávání. První den přišlo na výstaviště přibližně 50 tisíc návštěvníků.

Galerie


Veletrh