česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt Centra transplantace hematopoetických kmenových buněk a buněčné terapie

Velvyslanectví ČR v  Damašku uzavřelo dne 12. 2. 2020 smlouvu s Fakultní pediatrickou nemocnicí v Damašku, která se týká projektu „Centra transplantace hematopoetických kmenových buněk a buněčné terapie“ (Hematopoietic stem cell transplantation and cell therapy Center) na zakoupení specializovaného počítačového softwaru pro specializované Centrum, které funguje v rámci zmíněné nemocnice. Smlouva byla podepsána na Ministerstvu vysokého školství, kam nemocnice organizačně náleží.
 

Projekt, který umožní nákup sofistikovaného softwaru, poskytne Centru možnost laboratorně systematicky pracovat se vzorky dětských pacientů postižených leukémií a rakovinovými nádory. Prostřednictvím tohoto softwaru se Centrum rovněž může propojit s mezinárodní databází odborných dat a vědeckých výsledků z této medicínské oblasti, což rovněž velmi výrazně přispěje při výzkumu rakoviny u dětských pacientů v Sýrii. Dodavatelem tohoto softwaru je česká firma Steiner s.r.o.

Tato humanitární pomoc byla poskytnuta v rámci projektu účelově vázaných peněžních darů v Sýrii, který se realizuje v rámci implementace vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrie v období 2016 – 2019“. Česká republika přispěla na tento vysoce specializovaný a potřebný software částkou přesahující 4,5 miliony Kč.  

Samotná realizace těchto účelově vázáných darů umožňuje českým podnikatelům vytvořit exportní příležitost na složitém, přesto ale velmi potenciálně zajímavém syrském trhu a díky tomuto novému humanitárnímu a rozvojovému nástroji snadněji navázat obchodní vztahy se syrskými partnery. Čeští exportéři se tak ve svých dalších obchodních a podnikatelských aktivitách mohou opřít o již získanou kladnou referenci.

Vypracoval:  Mgr. David Mertl, rozvojový a ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Damašku

Galerie


Pediatric Hospital in Damascus