česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oznámení o omezení cest do ČR s platností od 18. prosince 2020

V důsledku kritické epidemiologické situace platí v ČR od 18. prosince 2020 usnesení vlády č. 1334 o přijetí krizového opatření, kterým se omezuje volný pohyb osob na území celé ČR. Do ČR je možné přicestovat jen v nezbytně nutných případech.
 

Není možná cesta za účelem turistiky nebo návštěvy přátel. Omezení dále zahrnují například uzavření hotelů a ubytovacích zařízení (pro turistické účely), pobyt na veřejně přístupných místech (povoleno maximálně šest osob), noční vycházení od 23:00 do 4:59 hod. apod.

 

Toto rozhodnutí nijak nově neomezuje cestování pendlerů.

 

Osobám, které do ČR z nezbytně nutných případů přicestují, připomínáme povinnost důsledně dodržet karanténní opatření, spočívající ve vyplnění příjezdového formuláře před cestou a absolvování testu na covid-19 po příjezdu do ČR (popř. těsně před příjezdem, pokud jde o test ze zemí EU).

 

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření

 

V souvislosti s probíhající pandemií COVID 19 platí aktuálně pro cestu do České republiky zpřísněná opatření.  

Pro aktuální informace doporučujeme navštívit následující webové stránky Ministerstva vnitra:

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

anglická verze

https://www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx.

 

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření a to jak pro občany ČR, tak i pro cizince jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 3. prosince 2020

(viz.https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/11/Ochranne-opatreni-omezeni-prekroceni-statni-hranice-CR-s-ucinnosti-od-3-12-2020-do-odvolani.pdf).

 

Uvedené opatření rozděluje osoby cestující do ČR na dvě skupiny :

  1. osoby přijíždějící ze zemí s nízkým rizikem nákazy (viz.  Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy)
  2. osoby přijíždějící z ostatních zemí (pro doplnění uvádíme, že Syrská arabská republika se na seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy nenachází !!!!!!).

Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy naleznete zde

/viz. https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/.

 

Informace k podmínkám vstupu do jednotlivých států mají k dispozici zastupitelské úřady v daných zemích a Ministerstvo zahraničních věcí. Karanténní opatření a informace k provádění RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2 jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.

 

Pro osoby cestující ze Syrské arabské republiky do ČR navíc upozorňujeme na povinnost vyplnit tzv. příjezdový formulář, který naleznete na:

http://www.prijezdovyformular.cz.