česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy in Damascus
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Další úspěšně dokončený projekt rozvojového nástroje vázaných peněžních darů v rámci vybavení nemocnice v Sýrii

Velvyslanectví ČR v Damašku ukončilo v červnu roku 2020 další projekt rozvojové asistence se syrskou fakultní nemocnicí Tishreen v Latakíji. Jedná se o jeden z pilotních projektů, který byl tomuto syrskému zdravotnickému zařízení poskytnut v rámci vázaného peněžního daru na vybavení oddělení zdravotnické pohotovosti. Dodavatelem zdravotnického zařízení a nástrojů byla česká firma Tems – Group s.r.o.
 

Zapojení českého podnikatelského subjektu do humanitárních a rozvojových projektů v Sýrii umožnila implementace nového nástroje Ministerstva zahraničních věcí ČR, který propojuje humanitární a rozvojově-asistenční potřeby - jedná se o vázaný peněžní dar poskytovaný syrskému příjemci na realizaci konkrétní rozvojové pomoci formou dodávky požadovaného materiálu, vybavení z České republiky.

Česká republika tak přispěla v tomto projektu na zdravotnické zařízení, materiál a přístroje bezmála pěti miliony Kč. Tato podpora se uskutečnila v rámci vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016-2019, pokračující v letech 2020 – 2021“. Realizace těchto vázáných finančních darů umožňuje českým podnikatelům zmapovat exportní příležitost na složitém, přesto ale potenciálně velmi zajímavém syrském trhu a snadněji navázat obchodní vztahy se syrskými partnery. Čeští exportéři se tak ve svých dalších obchodních a podnikatelských aktivitách mohou opřít o již získanou kladnou referenci a znalost místního podnikatelského prostředí.

Galerie


Hospital Tishreen