česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Humanitární a rozvojové projekty

Velvyslanectví ČR v Damašku uzavřelo v první polovině května čtyři nové smlouvy se syrskými subjekty na realizaci projektů v rámci vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2016-2019“. Ministerstvo zahraničních věcí ČR společně s dalšími resorty přispívá uvedeným programem ke zmírňování následků válečného konfliktu v Sýrii.

V programu Malých lokálních projektů na rok 2019 byly podepsány dvě smlouvy, jedna na podporu Humanitární asistence pro syrské zranitelné děti a rodiny s Řecko ortodoxní arcidiecézí v Latákii. V rámci projektu bude zajištěno roční zdravotní pojištění pro 200 dětí a kupony na oblečení pro nejchudší rodiny z oblasti Latákie. Druhá smlouva umožní doplnění laboratorního vybavení pro nemocnici Al Huda na předměstí Damašku. Oba projekty jsou finančně podpořeny částkou 500 tis. Kč.

Další dvě smlouvy ve výši 5 mil. Kč byly podepsány v rámci nového programu vázaných účelových darů poskytovaných syrskému příjemci. Smlouva s Tishreen University Hospital v Latákii umožní doplnění vybavení nemocnice potřebnými přístroji, které bude zajišťovat česká firmy Tems-Group.  Druhá smlouva, uzavřená s nemocnicí Al-Huda, je zaměřena na rekonstrukci čistírny odpadních vod a na úpravu užitkové vody v nemocnici. Realizaci projektu bude zajišťovat česká firma G-Servis Praha.

Finanční podpora v programu Vázaných účelových darů je poskytována produktům nebo technologiím výhradně od českého výrobce nebo dodavatele. Jeho implementace má pomoci českým podnikatelům najít vhodné exportní příležitosti na potenciálním syrském trhu.

Galerie


Czech Development in Syria