česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Na ZÚ Damašek došlo k podpisu tří nových malých lokálních projektů pro Sýrii na rok 2021

Dne 14. a 15. dubna 2021 došlo na ZÚ Damašek k podpisu smluv vázajících se na dříve identifikované projektové návrhy  tří nových malých lokálních projektů (dále MLP) pro rok 2021.

Projekty budou realizovány v rámci vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrii v období 2020 ‑ 2021“. Každému z vybraných projektů bude alokováno přibližně půl miliónu KČ.

 

Konkrétně se jedná o následující rozvojové projekty:

 

1. Řecká pravoslavná arcidiecéze Aleppo („Rehabilitation of a Kindergarten School of The Greek Orthodox Archdiocese in Aleppo“) - Cílem tohoto projektu je materiální podpora při rekonstrukci charitativní školky, která funguje ve městě Aleppo při řecké pravoslavné církevní správě. Město Aleppo a širší okolí se stále velmi těžko dostává z postkonfliktního období a financování rekonstrukce veškeré sociální infastruktury, včetně tak důležitého segmentu jako je školství a vzdělávání, je nadále velmi pomalé a nedostatečné. Podporou rekonstrukce této školky se vytvoří zhruba 20 nových pracovních míst, ale především bude bezplatně sloužit přibližně 125 dětem z rodin v nouzi.

 

    

 

2. Řecko-katolická obec při kostele sv. Jiřího ve městě Dždajdat Artúz („Establishment of a Newborn Children Center in Jdeidet Artouz“) – Tento projekt navazuje již na úspěšně implementované MLP v předešlých letech (2017, 2018). Cílem projektu je tentokrát podpora vzniku centra pro novorozence a jejich matky ze sociálně oslabených a zranitelných rodin. Centrum bude provozováno správou Řecko‑katolického patriarchátu a nachází se ve městě Dždajdat Artúz v provincii Damašek-venkov. Ve městě žije početná křesťanská komunita a v posledních letech též velký počet vnitřních uprchlíků, kteří do města přesídlili z méně stabilních oblastí provincie Damašek-venkov. Finance by v tomto projektu byly využity ke stavebním a rekonstrukčním aktivitám a k samotnému vybavení centra.