česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ZÚ Damašek realizoval další projekty v rámci programu „Vázaných peněžních darů“

ZÚ úspěšně ukončil dva projekty cílených na podporu zdravotnických zařízení v Sýrii, první projekt se soustředil na vybavení pediatrické JIP v Aleppu, druhý projekt byl realizován pro nově rekonstruovanou pohotovostní službu v Damašku.

1. Projekt „Podpora nemocnice SARC v Aleppu“

Velvyslanectví ČR v  Damašku informuje o úspěšném ukončení projektu „Podpora nemocnice SARC v Aleppu“, kdy došlo k zakoupení zdravotnického vybavení pro dětskou kliniku spravovanou nevládní organizací SARC (Syrian Arab Red Crescent). Tato pomoc by byla poskytnuta prostřednictvím projektu účelově vázaných peněžních darů v Sýrii, který se realizuje v rámci implementace vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrie v období 2016 – 2019“. Realizace projektu spočívala v dodávce nového nemocničního vybavení pro pediatrickou jednotku intenzivní péče (JIP), především šlo o dodávku pediatrických monitorů, fototerapeutických lamp a novorozeneckých inkubátorů a ventilátorů. Příjemcem tohoto daru byla dětská klinika SARC v Aleppu, jednalo se o následující vybavení:

  • 20 ks dětských polohovatelných lůžek pro JIP s univerzálními jídelními stolky (firma Linet)
  • 7 ks novorozeneckých inkubátorů pro JIP (firma TSE Medical)
  • 7 ks fototerapeutických lamp (firma TSE Medical)

Projekt byl financován z prostředků, jež jsou alokovány pro projekty účelově vázaných peněžních darů v Sýrii, které se realizují v rámci implementace vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrie v období 2016 – 2019“ a to do maximální výše 10 mil. Kč. Konkrétně v rámci tohoto projektu byla částka předběžně vyčíslena na 4 613 840,- Kč.

 

   

                                                                  

 

2. Projekt „Damascus Central Hospital“

Další úspěšně ukončený projekt Vázaných peněžních daru v gesci Velvyslanectví ČR v  Damašku je projekt „Damascus Central Hospital“ na zakoupení vybavení pro rekonstruovanou a rozšířenou část lékařské pohotovostní služby. Tato pomoc byla taktéž poskytnuta v rámci projektu účelově vázaných peněžních darů v Sýrii, který se realizuje v rámci implementace vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrie v období 2016 – 2019“. Realizace projektu spočívala v dodávce nového nemocničního vybavení, především jde o dodávku kolečkových transportních křesel, nemocničních lůžek a novorozeneckých inkubátorů. Příjemcem tohoto daru je Damascus Central Hospital, tato nemocnice obdržela:

10 ks transportních křesel Sella (firma LINET)

10 ks postelí pro jednotku intenzivní péče Eleganza (firma LINET)

10 ks novorozeneckých postýlek Belly (firma TSE Medical)

10 ks novorozeneckého inkubátoru Shelly (firma TSE Medical)

Projekt je financován z prostředků, jež jsou alokovány pro projekty účelově vázaných peněžních darů v Sýrii, které se realizují v rámci implementace vládního programu „Poskytnutí humanitární, rozvojové a rekonstrukční asistence Sýrie v období 2016 – 2019“ a to do maximální výše 5 mil. Kč. Konkrétně v rámci tohoto projektu byla částka předběžně vyčíslena na 3 381 980,- Kč.