deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

On-line debata "Konzulární problematika pro Čechy žijící v zahraničí"

Dne 11. prosince 2020 od 16 hodin proběhne virtuální setkání krajanů se zástupci Ministerstva zahraničních věcí ČR. V rámci této platformy bude možné vznést dotazy ke konkrétním konzulárním případům, které se týkají Čechů žijících v zahraničí.

Debata navazuje na úspěšnou debatu krajanů s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem, která se konala 18. listopadu 2020 na téma krajanská politika a možnost korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Videozáznam debaty, které se zúčastnilo přes 300 krajanů, je možné zhlédnout  zde.

On-line debata se zaměří na otázky z oblasti sociálně-právní služby českým občanům v zahraničí, které nebyly z časových důvodů zodpovězeny při 1. setkání s ministrem zahraničních věcí ČR Tomášem Petříčkem. Nové otázky, které se budou týkat právních a konzulárních věcí, lze opět napsat přímo do přihlašovacího formuláře. 

Na otázky budou odpovídat zástupci MZV ČR Martin Smolek, náměstek pro řízení sekce právní a konzulární, Pavel Pitel, ředitel konzulárního odboru MZV ČR a Jiří Krátký, zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti.

I v příštím roce jsou plánovány další navazující on-line diskuse, které by se měly zaměřit na další pro krajany důležitá témata jako například vzdělávání. O termínech budeme s předstihem informovat.

Termín konání:

Pátek 11. prosince 2020 v 16:00 - 17:00 hodin středoevropského času (CET) přes video-konferenční platformu Zoom.

K účasti na setkání je opět potřeba vyplnit tento registrační formulář. Následně Vám bude zaslán odkaz pro přihlášení na platformu Zoom. Svůj zájem o účast můžete vyjádřit i přes Facebook.

Informace k diskuzi naleznete též na stránkách MZV ČR.