česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky pro cestování do Irska

V návaznosti na rozhodnutí vlády ČR ze dne 23.4. o ukončením platnosti opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR informujeme o podmínkách vstupu na území Irska.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Podrobné aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR naleznete na webu mzv.cz nebo mvcr.cz

2. VSTUP NA ÚZEMÍ IRSKA:
Irsko ponechává otevřené hranice pro příjezd a odjezd z Irska. Po příjezdu do Irska je nutno se podrobit 14ti denní karanténě. Ode dne 28.5. je zavedena povinnost vyplnit po příjezdu na území Irska, formulář o tom, kde bude karanténa probíhat. Formulář COVID-19 Passenger Locator Form je možno stáhnout na stránkách http://www.gov.ie/locatorform/. Povinnost vyplnit formulář je zatím stanovena do 18.6. Více informací k organizaci karanténních opatření je možno nalézt na webu https://www2.hse.ie/conditions/coronavirus/coronavirus.html#travel

3. DOPRAVA A TRANZIT:

Letecké spojení mezi Irskem a ČR bylo dočasně pozastaveno. Existuje přímé letecké spojení z Německa, Nizozemí a Belgie. Funguje také  letecké a námořní spojení mezi Irskem a Velkou Británií a námořní spojení mezi Irskem a Francií. Letecký tranzit, tj. přestup na letišti v Dublinu, není omezen.

4. OPATŘENÍ:

Irsko aktuálně uplatňuje tato restriktivní opatření:

- zákaz vycházení z bydliště dále než 5 km s výjimkami: cesta do zaměstnání a zpět, nákup potravin, potřeb do domácnosti nebo vyzvednutí jídla, návštěva lékaře nebo nákup léků, poskytování péče dětem, starším nebo zranitelným osobám, výroba potravin a péče o hospodářská zvířata; krátké procházky povoleny v okruhu 5 km od domova;

-uzavřeny jsou všechny restaurace a bary, zbytné obchody a služby; nekonají se žádné kulturní akce.

5. ODKAZY:

www.gov.ie/health-covid-19  

https://www2.hse.ie/conditions/coronavirus/coronavirus.html

https://www.hpsc.ie/a-z/respiratory/coronavirus/novelcoronavirus/

www.dfa.ie/travel/travel-advice/coronavirus/

MZV ČR na webu i nadále doporučuje cestovat do zahraničí jen v naléhavých a nezbytných případech, a to zejména z důvodu rozsáhlých restriktivních opatření a omezení, která jsou v současné době aplikovávána většinou zemí, a dále s ohledem na výrazné komplikace v dopravě. Upozorňujeme, že výše uvedená opatření se mohou kdykoliv změnit, stejně tak se mohou změnit platná dopravní omezení v rámci tranzitních zemí.
MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.