english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček navštívil Irsko

20. – 22. 1. 2019 delegace Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vedená předsedou Radkem Vondráčkem navštívila Irsko. Cílem návštěvy byla účast na oslavách 100. výročí prvního zasedání dolní komory Parlamentu Irska Během návštěvy se uskutečnila bilaterální jednání s prezidentem Michael D. Higginsem, premiérem Leo Varadkarem a předsedou dolní komory irského parlamentu  Seán Ó Feargháilem, jakož i státní ministryní pro evropské záležitosti Helen McEntee. Rozhovory s irskými představiteli ukázaly na zájem irské strany o rozvoj meziparlamentních vztahů.

Ve dnech 20. – 22. ledna 2019 delegace Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vedená předsedou Radkem Vondráčkem navštívila Irsko. V delegaci byli Jan Morávek, vedoucí Kanceláře PSP a Zuzana Kohoutová Balcarová, vedoucí oddělení protokolu Kanceláře předsedy PSP.  

Během slavnostního zasedání, které v přímém přenosu přenášela televize RTE, prezident Higgins i premiér Varadkar ve svých projevech zdůraznili význam 1. zasedání irského parlamentu pro vznik samostatného, demokratického státu. Bližší informace k této události je možné najít na webových stránkách https://www.dail100.ie/. 

Předseda PSP R. Vondráček jednal s předsedou irského parlamentu Seán Ó Feargháilem, který vysoce ocenil jeho účast na oslavách, kladně se vyslovil k dosavadní spolupráci mezi parlamenty obou zemí, zvláště výbory obou komor parlamentů a vyjádřil zájem o pokračování této spolupráce. V bilaterálních rozhovorech rovněž premiér Leo Varadkar, jakož i prezident M. Higgins ocenili oboustranný zájem o spolupráci mezi zeměmi.

Návštěva delegace PSP ČR vedená předsedou Radkem Vondráčkem přispěla k dalšímu rozvoji vztahů a potvrdila zájem obou stran o rozvoj kontaktů mezi parlamenty.

 

Předseda PSP s prezidentem Irska

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček s prezidentem Irska M. Higginsem (uprostřed) a místopředsedou Slovenské národní rady Andrejem Hrnčiarem

Předseda PSP s velvyslanecem u busty V. Havla

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček s velvyslancem ČR v Irsku Petrem Kynštetrem u busty V. Havla v irském parlamentu