english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Historicky první česká módní přehlídka „Škoda Czech Fashion Show“ v Irsku zaznamenala velký úspěch

Dne 29. listopadu 2018 Velvyslanectví České republiky ve spolupráci se ŠKODA Ireland zorganizovalo historicky první českou módní přehlídku „Škoda Czech Fashion Show“, která se konala v reprezentativních prostorách budovy Dublin City Hall v centru města. Celkem 12 modelek předvedlo nejnovější kolekce 4 významných českých módních návrhářek - Martiny Navarila, Moniky Drápalové, Evy Brzákové a Hany Havelkové. Show produkoval Eddie Shanahan, ikona irského módního průmyslu. Módní přehlídku shlédlo více než 200 diváků z řad obchodníků v oblasti módy, novinářů a blogerů, představitelů irských institucí a diplomatického sboru.

Na úvod módní přehlídky vystoupil velvyslanec České republiky Petr Kynštetr, který zdůraznil význam dlouhodobé spolupráce Velvyslanectví České republiky a Škoda Ireland při propagaci České republiky, automobilky Škoda a dalších českých firem v Irsku. John Donegan, ředitel Škoda Ireland, pak ve svém projevu ocenil spolupráci s Velvyslanectvím České republiky a představil přítomným historii a současnost mladoboleslavské automobilky.    

Následně Eddie Shanahan v hodinové show uvedl kolekce 4 českých módních návrhářek - Martiny Navarila, Moniky Drápalové, Evy Brzákové a Hany Havelkové, které předvedlo 12 irských a britských modelek.  Předvedená show sklidila velký obdiv a dlouhotrvající potlesk přítomného publika.

Módní přehlídce byla věnována velká mediální pozornost. Informovaly o ní hlavní irské deníky, TV Virgin Media One uvedla týdenní soutěž o letenky do České republiky a pobyt v hotelu Imperial v Karlových Varech. uskutečnil se rozhovor s pracovníky ZÚ v dublinském rádiu Dublin City FM a další propagační akce.            

Velvyslanectví České republiky v Irsku a ŠKODA Ireland jsou plně spokojeni s výsledky celé akce. Módní přehlídka a s ní spojené doprovodné aktivity zcela jednoznačně napomohly k výraznému zviditelnění a pozitivnímu obrazu České republiky v Irsku a propagaci automobilky Škoda, která již dnes patří mezi nejpopulárnější v zemi. Na akci již někteří majitelé obchodů projevili zájem o kontakt s módními návrhářkami, což je dobrý příslib do budoucna. Velvyslanectví využilo celou akci i k propagaci dalších českých firem, které poskytly sponzorská dary - Manufaktura, hotel Imperiál Karlovy Vary, Plzeňský Prazdroj a nebo byl předpoklad, že nabídka jejich služeb může oslovit okruh pozvaných hostů - lázně Bělohrad, Marienbad Kur & Spa Hotels, lázně Jáchymov, sanatorium Klimkovice, lázně Teplice, Proton Therapy Center Praha a CzechTourism.

V současné době Velvyslanectví České republiky a Škoda Ireland jednají o další spolupráci na rok 2019. Nutno dodat, že úspěch módní přehlídky „Škoda Czech Fashion Show“ vytvořil prostor pro budoucí spolupráci i v dalších netradičních oblastech.

Zvláštní poděkování patří hlavnímu sponzorovi ŠKODA Ireland a dalším sponzorům: hotel Imperiál Karlovy Vary, Manufaktura, letecké společnosti Aer Lingus, Richmond Marketing a Coca Cola Ireland.  

Jiří Hušner, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Irsku

Galerie


Škoda Czech Fashion Show v Dublinu