česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář Proton Therapy Centra Praha v Dublinu

Dne 14. 3. 2019 Velvyslanectví České republiky v Dublinu a Proton Therapy Centrum Praha (PTC) zorganizovaly na půdě velvyslanectví seminář o protonové léčbě rakoviny. Akce, která byla svého druhu první v Irsku, se setkala s velkým zájmem irské odborné i laické veřejnosti. Velvyslanectví využilo tuto obchodně – propagační akci i k informování o zdravotním turismu, českých lázních a zdravotních zařízeních, jakož i k představení dalších akcí v r. 2019 v rámci ekonomické diplomacie a podpory aktivit českých firem v Irsku. 

Cílem semináře bylo představení úspěchů Proton Therapy Centra v Praze v léčbě rakoviny, možností léčby irských pacientů a navázání kontaktů s irskými nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami.  

Velvyslanec České republiky v Irsku, pan Petr Kynštetr ocenil dobrou spolupráci velvyslanectví a Proton Therapy Centra v Praze, jejímž výsledkem byl i tento seminář. Poukázal na plodnou spolupráci i s dalšími českými firmami při jejich aktivitách na irském trhu.

Paní doktorka Silvia Sláviková a pan doktor Jiří Kubeš seznámili přítomné s protonovou léčbou, která zaznamenává stále větší uznání. Proton Therapy Centrum v Praze se řadí mezi několik málo podobných špičkových zařízení ve světě a dosahuje výborných výsledků při léčbě konkrétních druhů rakoviny, což je vysoce hodnoceno i samotnými pacienty. Centrum, i díky vysoké efektivitě a úspěšnosti, nabízí poskytovanou péči za nižší cenu než obdobná zařízení ve světě. Nutno dodat, že protonová léčba není určena pro všechny druhy rakoviny, takže vysoce odborný tým lékařů musí nejdříve určit, zda pacient může protonovou léčbu podstoupit. Všechny úkony, včetně samotné léčby, jsou prováděny v krátké době, což má rovněž pozitivní vliv na pacienty.   

Kateřina Orltová, vedoucí klientského servisu PTC pro zahraniční klienty informovala o službách, které centrum poskytuje pacientům od prvního kontaktu s jeho pracovníky. PTC je totiž známo tím, že věnuje pacientům všestrannou péči a pomoc nejen před a po celou dobu léčby, ale je s nimi v kontaktu i v dalším období. Pro své bývalé pacienty např. pořádá každoroční setkání a další akce, které jim pomáhají s návratem do běžného života.

Účastníci semináře zvláště vřele přivítali bývalého irského pacienta PTC pana Daniela McGuinnesse, který hovořil o svých pozitivních zkušenostech při léčbě rakoviny prostaty v Praze. Pan McGuinness ocenil profesionální léčbu, přístup lékařského týmu a ostatních pracovníků centra k pacientům a jejich potřebám. Obdivuhodné byly jeho znalosti o protonové léčbě, na kterou přistoupil až po důkladném prostudování této metody.

Eoin Brennan, ekonomický specialista velvyslanectví, informoval o zájmu českých lázní a dalších zdravotních zařízení o irský trh (hotel Imperiál Karlovy Varylázně Bělohrad, Marienbad Kur & Spa Hotels, lázně Jáchymov, sanatorium Klimkovice, lázně Teplice, lázně Darkov), jakož i některých akcích pořádaných velvyslanectvím v tomto roce (investiční seminář, česko – irská konference o šetrných budovách, módní přehlídka Škoda Czech Fashion Show).

Na závěr příjemného večera měli účastníci semináře možnost pohovořit s pracovníky PTC a vyměnit si názory na protonovou léčbu. Zástupci Velvyslanectví České republiky a Proton Therapy Centra se rovněž dohodli na pokračování vzájemné spolupráce.

Jiří Hušner, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Irsku

 

 

Galerie


Protonové Centrum Praha