english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšné prezentaci Česka v Dublinu nezabránila ani bouře Dennis

Bouře Dennis sice znemožnila představitelům kanceláře CzechTourism v Londýně přicestovat na akci „Meet the Media“ zaměřenou na mezinárodní cestovní ruch a cestovní média, ale díky narychlo zorganizované výpomoci Velvyslanectví České republiky v Dublinu se podařilo splnit všechny stanovené cíle. Na setkání s irskými, britskými a australskými novináři, blogery, influencery a pracovníky v cestovním ruchu byla prezentována Česká republika jako ideální místo pro dlouhodobé i krátkodobé cesty za odpočinkem i poznáním. Mimořádně pozitivní ohlasy návštěvníků českého stánku jsou toho plným důkazem.         
 

Dne 17. února se v irském Dublinu konala profesionální akce (networking) zaměřená na mezinárodní cestovní ruch a cestovní média. Jde o jedinečnou událost, které se letos účastnilo více než 70 představitelů médií z celého Irska a Velké Británie, ale i dalších zemí (tisk, TV, online, digitální, blogeři, influenceři) se zástupci 30 poskytovatelů cestovních služeb, včetně leteckých společností, hoteliérů, turistických organizací a touroperátorů.

Akce se již tradičně zúčastňují i představitelé kanceláře agentury CzechTourism v Londýně. V letošním roce však byla účast České republiky ohrožena, protože bouře Dennis znemožnila ředitelce kanceláře Kataríně Hobbs přicestovat do Dublinu. V rámci kolegiální výpomoci byl však stánek operativně zřízen Velvyslanectvím ČR. Ekonomický diplomat Jiří Hušner, společně s ekonomickým specialistou Eoinem Brennanem  absolvovali více než 20 schůzek se zájemci o cestovní ruch, na kterých představili Česko jako vyspělou turistickou destinaci a odpovídali na četné dotazy. Hlavní pozornost byla věnována českým regionům a regionální městům s možností aktivních i relaxačních pobytů. Nejvíce dotazů směřovalo na možnosti pěší a cykloturistiky, pobytů pro rodiny s dětmi a pro seniory se zaměřením na lázeňský a zdravotní turismus.  Zvýšený zájem byl např. i o cestování za dobrým jídlem a pitím, za památkami UNESCO a architektonickými slohy, ale také možnosti svatebních obřadů na romantických místech.

Účastníci schůzek byli předem informováni o neúčasti CzechTourism, což bylo přijato s porozuměním. O to více nás těší, že všichni odcházeli se slovy chvály a plně spokojeni s poskytnutými informacemi.

Přístup velvyslanectví ocenila i ředitelka kanceláře Kataríně Hobbs: “ CzechTourism Londýn ve Velké Británii děkuje za skvěle odvedenou práci týmu české ambasády v Irsku. Děkujeme za zastoupení na tak důležité akci jako je „Meet the Media“ a za předané informaci o České republice, novinkách z cestovního ruchu, press tripech na rok 2020 a o plánovaných akcích v Česku i Irsku během dopředu dohodnutých schůzkách s kvalitními irskými profesionály v cestovním ruchu.“ 

Nyní si můžeme pouze přát, aby naše účast na networkingu přispěla ke zvýšení zájmu irských, britských a dalších zahraničních turistů o návštěvu České republiky.

 

Jiří Hušner, ekonomický diplomat, Velvyslanectví České republiky v Irsku  

 

meet the Media 2

 

meet the Media 1