deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Düsseldorf
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České kulturní dny v Rheinbachu - 20. výročí partnerství Kamenického Šenova a Rheinbachu

Oslavy Dnů české kultury a 20. výročí partnerství mezi Kamenickým Šenovem a Rheinbachem započaly 6.6. 2022 v Rheinbachu, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko a budou trvat až do 16.10. 2022. Doprovází je výstava českého uměleckého skla s názvem „Begegnungen” („Setkání”).

Muzeum skla v Coesfeld-Lette bylo otevřeno v roce 1996 a sídlí v bývalém statku "Alter Hof Herding". Moderní české sklo je jedním ze stěžejních bodů sbírky ateliérového skla. Z rozsáhlé sbírky bylo pro výstavu v Reheinbachu vybráno 30 uměleckých předmětů prvotřídní kvality. Na zahájení výstavy byli pozváni všichni přátelé sklářského umění a členové Spolku přátel Kamenického Šenova. Přítomné pozdravil místostarosta města, ředitelka Muzea skla v Rheinbachu Dr. Fabritiusová a také Walter Erlenbach, předseda Spolku. Mezi řečníky vystoupila generální konzulka České republiky v Düsseldorfu Kristina Larischová, která projektu „Českých kulturních dní v Rheinachu” poskytla záštitu. 

V její řeči zaznělo ocenění dlouhodobých partnerských vztahů a poděkování za angažovanost a zájem o českou kulturu. Tradiční sklářské umění je jednou z mnoha věcí, které nás ve střední Evropě spojují. Vyzdvihla kvalitu partnerství měst, které je dlouhodobě podporováno Česko-německým fondem budoucnosti.

Mimo dechberoucí vernisáže sklářského umění, zazněla i české klasická hudba a došlo na české tradiční pivo. 

Galerie


České kulturní dny v Rheinbachu