deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podpora bohemistiky v Düsseldorfu: „J. A. Komenský- vzdělávání dává křídla“

Dne 21. 5. 2022 se v rámci projektu na podporu bohemistiky v zahraničí a ve spolupráci se Schola Bohemica eV., konal seminář s následným workshopem pro děti předškolního a školního věku na téma J. A. Komenský – Vzdělávání dává křídla.

Seminář a následný workshop proběhl v prostorách Theofor-Fliender-Gymnázia v Düsseldorfu za účasti téměř čtyřiceti dětí školního a předškolního věku a tematicky navazoval na probíhající výstavu: „Komenský v komiksu“. Téměř tříhodinový seminář uvedla a přítomné děti přivítala Kristina Larischová, generální konzulka ČR v Düsseldorfu.

Seminář se zabýval především životem a dílem J. A. Komenského, zejména jeho myšlence „škola hrou“ Představena byla nová kniha „Komenský v komiksu“, se kterou se děti interaktivně seznámily v následném workshopu. Seminář se dále věnoval myšlence, jak je možné vztáhnout učení J. A. Komenského na dnešní moderní dobu a jak přimět školáky přemýšlet o vzdělání jako o dobrodružství, které dává „životní“ křídla. Seminář s následným workshopem vedla paní Lenka Lajsková z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze, které tímto velmi děkujeme.

Galerie


J. A. Komenský – Vzdělávání dává křídla