deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na veletrhu Chemspec Frankfurt

Třicátý pátý ročník veletrhu specializované chemie Chemspec Europe proběhl ve dnech 31. 5. - 1. 6. 2022 ve Frankfurtu nad Mohanem, ve spolkové zemi Hesensko. Svaz chemického průmyslu, Ministerstvo průmyslu a obchodu, CzechInvest a český Generální konzulát v Düsseldorfu zařadil tuto specializovanou, odbornou akci chemického průmyslu mezi české oficiální účasti. Letošní ročník se prezentoval na 5300 m2, zúčastnilo se jej 250 vystavovatelů z 28 zemí.

Český chemický sektor reprezentovalo 8 společností a Vysoká škola chemicko-technologická Praha, která představila patentované výsledky svého aplikovaného výzkumu. Slavnostní zahájení proběhlo za přítomnosti české generální konzulky Kristiny Larischové, která společně se zástupcem svazu panem Janem Holomkem a zástupcem ministerstva panem Liborem Kubelkou slavnostně otevřela český stánek. Během zahájení byl zdůrazněn význam chemických inovací pro dosažení udržitelného růstu a pro ochranu životního prostředí. Vyzdvihnuta byla i vysoká přidaná hodnota chemického průmyslu, který má v českých zemích 150-letou tradici. V rámci doprovodného konferenčního programu, v sekci věnované regulaci, vystoupila zástupkyně společnosti Regartis s prezentací na téma významu auditingu v dodavatelském řetězci.  

Národní stánek financovaný Ministerstvem průmyslu a obchodu atraktivně prezentoval Česko jako destinaci vyspělé chemie tvořené invenčním vývojem, náročnou výrobou specialit i klasické objemové produkce. Prezentované výsledky vývoje VŠCHT zaměřené na oblast farmaceutického průmyslu naznačují, že si český chemický průmysl zaslouží adekvátní podporu a o jeho výstupy je zájem v mnoha zemích světa. Čeští vystavovatelé poskytli pozitivní zpětnou vazbu a oceňovali potenciál pro navazování obchodních kontaktů ve svém specifickém oboru. Agentura CzechInvest využila příležitost ke konzultacím investiční podpory. Zájem chemických firem o investice ve střední Evropě i vzhledem ke globálním změnám v dodavatelském řetězci v posledních dvou letech roste.

Kromě českých firem navštívilo veletrh i množství českých odborníků. Akce se po covidových opatřeních uskutečnila s dvouletým odkladem.