česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Al Bawaba
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čína opět posiluje opatření na kontrolu kvality exportovaného materiálu pro boj s epidemií

Dne 25. 4. 2020 bylo vydáno společné prohlášení MOFCOM, General Administration of Customs a State Administration for Market Regulations (SAMR) o dalším posílení kontroly kvality exportovaného materiálu pro poj s epidemií. Originál oznámení lze nalézt zde, anglický překlad je v přiloženém dokumentu.

Od 26. 4. 2020 došlo k posílení kontroly exportovaného materiálu pro lékařské i nelékařské užití pro boj s epidemií COVID-19. Dle nového nařízení musí mít exportované zboží „domácí, či zahraniční certifikaci“.

Čínské Ministerstvo obchodu nově potvrzuje firmy, které mají zahraniční certifikaci. Seznam těchto firem následně vydává China Chamber of Commerce for Import and Export of Medicines and Health Products (CCMPHIE). Aktualizovaný seznam firem se zahraniční certifikací pro lékařské produkty zde.

Seznam firem vyrábějících masky pro nelékařské užití se zahraniční certifikací lze nalézt zde.

SAMR současně uveřejnil seznam nekvalifikovaných produktů a společností vyrábějících masky pro nelékařské užití. Na seznamu publikovaném 27. 4. 2020 je 47 firem a 51 položek.

Toto opatření je dodatečné k předchozímu, na základě kterého je u zboží pro lékařské využití vyžadována certifikace od National Medical Products Administration (NMPA). U zboží pro lékařské užití musí být tedy příslušná firma buď na seznamu CCMPHIE, nebo, v souladu s předchozím nařízením, disponovat certifikací od NMPA.

 

Lukáš Svatek - Ekonomický diplomat GK Šanghaj

přílohy

MOFCOM Announcement No.12_en 15 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 27.4.2020

Attachment 1 37 KB DOC (Word dokument) 27.4.2020

Attachment 2 17 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 27.4.2020