česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti v misi firem EU ze zdravotnického sektoru do Korejské republiky

(Archivní článek, platnost skončena 27.09.2019.)

Obchodní úsek zastoupení EU v Soulu připravuje ve spolupráci se zastupitelskými úřady v teritoriu misi firem členských států EU do Korejské republiky, zaměřenou na zdravotnictví a moderní zdravotnické technologie. Mise s názvem “Healthcare & Medical Technologies“ je organizována s cílem přispět ke snadnějšímu navazování kontaktů s korejskými obchodními partnery a podpořit tak evropský export moderních zdravotnických technologií a výrobků do Korejské republiky.

Korejská republika je perspektivní trh pro moderní zdravotnické nástroje a přístroje, léky a zdravotnický materiál a všeobecně pro zdravotnictví. Proto Obchodní úsek zastoupení EU v Soulu připravuje ve spolupráci se zastupitelskými úřady v teritoriu misi firem členských států EU do Korejské republiky, zaměřenou na péči o zdraví občanů a moderní zdravotnické technologie.

Mise nazvaná “Healthcare & Medical Technologies“ je organizována s cílem přispět ke snadnějšímu navazování kontaktů s korejskými obchodními partnery a podpořit tak evropské výrobce a exportéry zdravotnického vybavení a moderních zdravotnických technologií. Korejská republika importuje ročně lékařské technologie a zdravotnické vybavení za více jak 3,0 mld. USD. Vzhledem k atraktivitě trhu též z hlediska počtu obyvatel (51 mil.) a vysoké kupní sile obyvatelstva, je korejský trh velmi perspektivní i pro české výrobce a exportéry zdravotnického vybavení a speciální zdravotnické techniky. Uspět mohou především výrobci, kteří nabízejí špičkovou kvalitu výrobků, splňujících mezinárodní zdravotnické a bezpečnostní normy. České firmy by se mohly prosadit v oblasti vybavování zdravotnických zařízení (zdravotnická lůžka, speciální přístroje apod.), farmaceutických výrobků a technologií pro výrobu léčiv, přístrojů a nástrojů pro rehabilitaci a estetickou medicínu atd.

Pro účastníky mise je připravován program, jehož součástí bude mimo jiné odborný seminář a jednání s korejskými specialisty z oboru. Před odletem do Korejské republiky se bude pro účastníky mise konat informativní setkání v Bruselu, spojené s prezentací korejského trhu a konzultacemi o možnostech navázání kontaktů s korejskými obchodními partnery. Celá akce je finančně podporována Evropskou unií, která poskytne příspěvek např. na ubytování, marketingovou studii a propagaci firem v Korejské republice.  

Mise firem EU se zaměřením na oblast zdravotnictví je plánována na březen 2019, nicméně zájemci o účast se musí registrovat do 9. listopadu t.r. Poté proběhne výběr firem, které budou do mise zařazeny. Vzhledem ke zvyšujícímu se zájmu o účast firem, a současně omezenému počtu míst v obchodních misích EU do Korejské republiky, doporučujeme zvážit účast a podání přihlášky před avizovaným termínem.

Podrobná informace o misi je k dispozici na zde.

Případné dotazy ohledně účasti v misi je třeba zaslat na následující e-mailovou adresu: coaching.network@eu-gateway.eu.


Květoslav Sulek
obchodní rada
Velvyslanectví ČR v Soulu