česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nové aktualizované vydání Mapy globálních oborových příležitostí

Naše tradiční kniha pro české exportéry, Mapa globálních oborových příležitostí 2017/2018, je dostupná již ve svém čtvrtém aktualizovaném vydání. Mapa poskytuje podnikatelům jednoduchý přehled vývozních příležitostí na zahraničních trzích a je dostupná jak v papírové, tak i v online verzi.
 

Zahraniční trhy se dnes rychle mění, a proto přinášíme našim exportérům Mapu globálních oborových příležitostí, kterou jsme vytvořili proto, abychom pomohli našim firmám na tyto změny flexibilně reagovat. Exportní příležitosti mohou české firmy v knize vyhledávat pomocí teritoriálního nebo sektorového klíče, případně pomocí HS kódů.

Karty jednotlivých zemí obsahují širokou škálu praktických ekonomických informací. Zejména:

  • údaje o stavu ekonomiky
  • aktuálně platné obchodní dohody mezi státem a EU
  • přehled top 10 položek obchodní výměny s ČR
  • příležitosti pro české exportéry včetně komentáře

Sledujeme trendy v mezinárodním obchodě a každá karta země obsahuje dvouleté výhledy odhadovaného makroekonomického vývoje. V části, ve které jsou představovány jednotlivé sektorové příležitosti, se dočtete o možnosti dodávek v širších souvislostech, o konkrétních plánovaných investicích anebo třeba změnách v chování spotřebitelů v zemi.

Příležitosti uvedené v Mapě oborových příležitostí jsou vytipovávány na základě statistických dat, která jsou následně upravena a doplněna ekonomickými diplomaty našich zastupitelských úřadů a proexportních agentur. Po loňském doplnění knihy o příležitosti v oblasti rozvojové spolupráce, byly do letošní verze nově zařazeny informace o exportním financování.

Mapa globálních oborových příležitostí je k dispozici v elektronické verzi ve formátu pdf.

přílohy

Mapa globálních oborových příležitostí 2017 17 MB PDF (Acrobat dokument) 30.6.2017