česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko-turecké podnikatelské fórum zaměřené na železniční dopravu

U příležitosti konání incomingové mise tureckých expertů na železniční dopravu do České republiky se dne 16. května 2016 uskutečnilo v reprezentačních prostorách Ministerstva zahraničních věcí Česko-turecké podnikatelské fórum zaměřené na možnosti spolupráce v oblasti železniční dopravy.
 

Seminář zahájil náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, který přivítal zájem tureckých partnerů o další rozvoj spolupráce s českými podniky a vyjádřil připravenost ministerstva tyto kontakty nadále podporovat.

Turecká delegace se skládala ze zástupců Istanbulského magistrátu a firmy ULASIM - dopravního podniku města Istanbulu, stejně jako z představitelů železničního klastru ARUS (Anatolian Railway Transportation System Cluster). Hlavním cílem jejich cesty do ČR bylo získání informací o fungování pražského metra a prověření možností spolupráce s českými firmami při výstavbě podzemní dráhy v Istanbulu.

Podnikatelská mise, která je spolufinancována MZV z finančních prostředků v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie, s sebou přináší i další příležitosti přímého jednání tureckých dopravních expertů a zástupců istanbulské municipality se zástupci českých firem z oboru železničního průmyslu i na projektech mimo oblast plánované výstavby metra. Spolupořadatelem celé akce je oborová asociace ACRI – Asociace podniků českého železničního průmyslu, turecké delegaci tedy dostaly příležitost se přímo prezentovat i významní členové této asociace, jako např. TOS Kuřim, Janka Engineering, AV Engineering, Bonatrans Group, AMiT nebo Pars Komponenty.

V dalším programu mise navštíví turecká delegace také Magistrát hlavního města Prahy, Dopravní podnik hl. m. Prahy, řídící centra Hlavního nádraží a Pražského metra, a také firmu Škoda Transportation v Plzni a Výzkumný Ústav Železniční ve Velimi.

přílohy

Prezentace ACRI 4 MB PDF (Acrobat dokument) 17.5.2016

Galerie


Česko-turecké podnikatelské fórum zaměřené na železniční dopravu