česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: GK Erbíl
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hudba skupiny Bardolino zněla historickou Erbílskou citadelou

V rámci oslav 15. výročí diplomatického zastoupení Česka v Regionu Kurdistán realizoval český generální konzulát v Erbílu ve spolupráci s Ministerstvem kultury Kurdské regionální vlády koncerty a vystoupení skvělé české hudební skupiny Bardolino v Erbílu a Sulejmánii.
 

Bardolino je česká profesionální hudební skupina založená v roce 2008. Její hudba se inspiruje lidmi, temperamentem a etnickou hudbou po celém světě. Její koncept je obohacen o prvky jiných žánrů a vytváří tak svůj jedinečný hudební jazyk. Více na www.bardolinoband.com.

29. 9. 2021 vystoupilo Bardolino pro pozvané hosty a zejména pro veřejnost na koncertě realizovaném za covidových opatření ve venkovním amfiteátru historické Erbílské citadely. V rámci naší kulturní spolupráce a podpory mladých hudebníků a kurdského kulturního dědictví vystoupila před vystoupením Bardolina předskupina Hawler Retm Group s tradičními kurdskými skladbami a nástroji - daf a tar. Koncert podpořil také guvernér Erbílu Omed Khoshnaw.

Plochý buben daf, menší strunný nástroj tar jsou tradiční hudební nástroje nejen Blízkého východu.

Přímý přenos koncertu zajišťovala TV stanice Rudaw. Koncert měl velký úspěch. Jedinečný hudební jazyk Bardolina oceňovali diváci v Erbílu bouřlivým potleskem v průběhu celého vystoupení.

Fotografie a sestřih videa z vystoupení skupiny Bardolíno na Erbílské citadele
je také k nahlédnutí na sociálních sítích  generálního konzulátu.
 

Galerie


Bardolino Music sounded through the historic Erbil Citadel