english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zavedení povinnosti předložit před cestou letadlem či trajektem do Nizozemska kromě negativního PCR testu na přítomnost COVID-19 též negativní antigenní test

(Archivní článek, platnost skončena 01.03.2021 / 10:30.)

Nizozemsko zavádí s platností od soboty 23. ledna 2021 (od 00:01 hod.) dodatečné opatření pro cestující od 13 let přijíždějící do Nizozemska letecky či trajektem ze všech rizikových zemí, včetně států EU/Schengenu, tj. včetně z České republiky (dosud je toto opatření platné pouze pro cestující ze Spojeného království, Irska a Jižní Afriky). Cestující musí před odletem/odjezdem kromě negativního PCR testu nově předložit negativní antigenní test na přítomnost COVID-19, provedený ne déle než 4 hodiny před nástupem do letadla/na trajekt. Toto dodatečné opatření se vztahuje též na cestující, kteří budou letecky tranzitovat na nizozemských letištích.

Podrobnější informace k požadavku na provedení testu a na potvrzení o něm (včetně PCR testu), dále ke kategoriím osob, které jsou z povinnosti předložit negativní antigenní test na přítomnost COVID-19 vyňaty, naleznete na webových stránkách nizozemské vlády.

I v případě předložení negativních testů na přítomnost COVID-19 nadále platí, že by se cestující z rizikových zemí měli neprodleně odebrat do desetidenní karantény, a to i v případě, když nemají žádné příznaky onemocnění COVID-19. Nově bude možné se nechat 5. den po příjezdu otestovat (PCR test) a v případě negativního výsledku bude možné karanténu ukončit. Karanténní opatření se nevztahuje na cestovatele, kteří tranzitují letecky přes Nizozemsko a neopouští mezinárodní tranzitní zónu letiště.