english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Opatření v souvislosti s šířením koronaviru ve světě

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vydalo k epidemii koronaviru (2019-nCoW) globální informaci pro české občany cestující do zahraničí

V souvislosti s epidemií koronaviru (2019-nCoW) doporučujeme našim klientům, kteří se chystají na cesty zejména do třetích zemí, sledovat informaci Ministerstva zahraničních věcí ČR globálního zaměření.

https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_letecke_dopravy_koronavirus.html

Velvyslanectví České republiky v Haagu pozorně sleduje relevantní nizozemské zdroje pro případ zavedení opatření v Nizozemsku, resp. restrikcí pro překračování hranic, včetně letového provozu.

Pokud by k zavedení nějakých opatření došlo, budeme o tom v části naší internetové stránky věnované klientům konzulární služby informovat formou zvláštního sdělení.

https://www.mzv.cz/hague/cz/viza_a_konzularni_informace/index.html

 

Prozatím si dovolujeme poskytnout užitečné odkazy na relevantní nizozemské zdroje. Odkazy na Světovou zdravotnickou oragnizaci (WHO) a Evropské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) naleznete  ve výše uvedené globální informaci MZV ČR.

Níže uvedené odkazy doporučujeme i občanům, kteří přes Nizozemsko (zejména mezinárodní letiště Schiphol) při svých cestách mimo EU pouze tranzitují.

a) Národní ústav pro veřejné zdraví a životní prostředí (RIVM)

Koordinátor národních epidemiologických opatření. Informace v nizozemštině a v angličtině (k epidemii i v čínském jazyce)

https://www.rivm.nl/en/novel-coronavirus-in-china

b) Mezinárodní letiště Schiphol

Je součástí nizozemského krizového řízení pro případy epidemií a úzce spolupracuje jak s RIVM, tak i s leteckými společnostmi.

https://www.schiphol.nl/en/messages/coronavirus-outbreak-in-china

c) KLM

Informace o aktuálním stavu a vývoji přerušení letů tohoto národního dopravce z/do jednotlivých destinací v ČLR. Obsahuje i pokyny ke změnám rezervace a letenek a další užitečné informace pro cestující.

https://www.klm.com/travel/nl_en/prepare_for_travel/up_to_date/flight_update/index.htm