english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České centrum promítne film Na samotě u lesa

České centrum v Rotterdamu připravilo další setkání pravidelného filmového klubu. Fanoušci českého filmu v červnu zhlédnou klasickou českou komedii Na samotě u lesa.

Hrdiny filmu režiséra Jiřího Menzela z roku 1976 jsou manželé Oldřich (Zdeněk Svěrák) a Věra (Daniela Kolářová) Lavičkovi, kteří se svými dětmi Petříkem a Zuzankou odjíždějí do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona (Ladislava Smoljaka).

 

Chtějí také koupit chalupu a doufají, že jim Zvon pomůže. Nakonec si vyhlédnou malebnou chalupu dědy Komárka (Josefa Kemra), který souhlasí, že ji prodá a zatím pronajme Lavičkovým jednu místnost. Lavičkovi se rozhodnou strávit na chalupě dovolenou. Zatímco Olda považuje pobyt na venkově za nejen zdraví prospěšný a děti se spřátelí s dobrosrdečným dědou Komárkem, Věra je stále rozčilenější. Vadí jí spousta věcí a tak stále důrazněji naléhá na manžela, aby s dědou, který jí zcela zjevně překáží, promluvil o prodeji.

 

Diváci na Česko-slovenské filmové databázi ohodnotili film 87 procenty a zařadili jej tak mezi první stovku nejlepších filmů.

 

Na samotě u lesa (Československo, 1976), 95 min. R: Jiří Menzel. 

 

Kdy: 3. června 2015, 19:30

Kde: České centrum Rotterdam, Westersingel 9

V českém znění s anglickými titulky.

http://hague.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/filmovy-klub-na-samote-u-lesa/