english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští návrháři vystoupí na prestižním festivalu Fashionclash v Maastrichtu

Na mezinárodním festivalu módního designu v Maastrichtu se letos v červnu představí také tři české značky. Barbora Procházková, se svojí značkou PULSE, připravila do Nizozemska zcela novou kolekci. Sofya Samareva bude prezentovat svoje originální klobouky, které vycházejí z tvarů účesů, a značka Blueberries přinese své šperky vyrobené technologií 3D tisku. České centrum v Nizozemsku zajišťuje účast těchto umělců na festivalu.

Prestižní multioborová módní platforma zprostředkuje ve dnech 11. až 14. června setkání mladých a začínajících tvůrců ze všech odvětví spjatých s módou: od textilního designu přes fotografii a tanec až po šperkařství či doplňky. Hlavním cílem Fashionclashe je propojit talent, různé disciplíny, kulturu a oslovit široké publikum skrze módu.

 

Kromě hlavních bodů programu, který probíhá v SAM-decorfabriek, bývalé továrně na keramickou dlažbu značky MOSA v Maastrichtu, pořadatelé připravili i doprovodný program. Prezentace, workshopy, prodejny a přednášky návštěvníci najdou na více než dvaceti místech po celém centru Maastrichtu.

 

Kdy: 11.-14. června 2015

Kde: SAM-Decorfabriek, Meerssenerweg 215, Maastricht

 

FashionClash Festival 2015 . photo Lonneke van der Palen

FashionClash Festival 2015 . photo Lonneke van der Palen