english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropská noc literatury v Amsterdamu s online účastí Pavly Horákové

Letošní ročník Evropské noci literatury se bude konat dne 18. září od 21.00h v prostorách vlámského kulturního střediska De Brakke Grond Amaterdamu. Českou literaturu bude zastupovat Pavla Horáková. 

Ústředním tématem literárního happeningu, který je součástí Evropského kulturního fóra (Forum on European Culture) je ’Literature, the Antidote’ (Literatura jako protilátka). 

Akci pořádá České centrum ve spolupráci s EUNIC (sdružení zahraničních kulturních institutů v Nizozemsku), stálým zastoupením Evropské komise v Nizozemsku a amsterdamskou univerzitou UvA. Účast Pavly Horákové na noci literatury umožnilo České literární centrum a Velvyslanectví České republiky v Haagu.

Pavla Horáková je česká spisovatelka a překladatelka anglické a srbské beletrie. Pracuje pro Český rozhlas a přispívá do jeho anglického vysílání Radio Prague International. Momentálně píše knihu čerpající z pamětí své prababičky. V roce 2019 získala Magnesii Literu v kategorii próza za knihu Teorie podivnosti (2018, ARGO)

zúčastnění autoři: Eric Ngalle Charles (Velká Británie), Pavla Horáková (Česká republika), Pierre Jarawan (Německo), Juan Gómez Barcena (Španělsko), Abdelkader Benali (Nizozemsko), Margot Vanderstraeten (Belgie), Paulus Hochgatterer (Rakousko), Tomas Vaiseta (Litva), Monique Schwitter (Švýcarsko), Nataša Kramberger (Slovinsko), Gianrico Carofiglio (Itálie) a Nathalie Azoulai (Francie).

FB událost Evropské noci literatury

Akci bude možné sledovat živě online na YOUTUBE kanálu Forum on European Culture