english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filmový klub - Colette

České centrum v Rotterdamu v květnu promítne ve svém filmovém klubu film Colette. Milostný příběh zajatců Viliho (Jiří Mádl) a krásné belgické židovky Colette (Clémance Thioly) se odehrává v hrůzném prostředí koncentračního tábora Osvětim. Drama o síle lásky a touze po svobodě bylo natočeno dle novely Colette, dívka z Antverp, od světoznámého spisovatele Arnošta Lustiga, který osvětimské peklo zažil na vlastní kůži.
 

Colette přijíždí do koncentračního tábora Osvětim belgickým transportem a potkává mladičkého Viliho, který jí poradí, co má říct při selekci a zachrání ji tím před smrtí v plynové komoře.  Colettiny krásy si brzy všimne fanatický důstojník SS Weisacker (Eric Bouwer) a zaměstná ji ve své dílně. Navzdory každodennímu utrpení se Vili a Colette sbližují. Jejich láska jim dodává sílu snášet peklo koncentračního tábora. V osvětimském koncentračním táboře se před námi odhalí nelítostný svět každodenního boje o přežití.

Film je inspirován osudem slovenských vězňů Alfreda Wetzlera a Rudolfa Vrby (vlastním jménem Walter Rosenberg), kterým se podařilo uprchnout z Osvětimi, a světu poprvé odhalili pravdu o zločinech proti lidskosti. 

Colette (Česko / Slovensko / Nizozemsko, 2013), 125 min. R: Milan Cieslar.


Kdy: 19. 5. 2015, 19:30          

Kde: České centrum Rotterdam, Westersingel 9

V anglickém znění s českými titulky.

Vstupné:  4€

http://hague.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/filmovy-klub-colette/