english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Filmový koncert: Der Golem, wie er in die Welt kam

České centrum a Goethe Institut zvou v sobotu 12. září na strašidelnou návštěvu středověké Prahy. V rámci akce 24uur cultuur, každoročního zahájení rotterdamské kulturní sezony, bude uveden klasický němý film Paula Wegenera „Golem: jak přišel na svět“ (Der Golem, wie er in die Welt kam).

S živou hudbou Martina Janíčka a Tomáše Procházky. Film začíná v 19 hodin, vstup zdarma. Po skončení filmu občerstvení z obou zemí.

Der Golem, wie er in die Welt kam (Golem: jak přišel na svět, Německo 1920, režie: Carl Boese / Paul Wegener, 85 min., s anglickými mezititulky). Film se odehrává v šestnáctém století a vychází ze staré legendy. Aby zachránil pražské židy před vyhnáním, vyrobí rabi Löw Golema, hliněnou sochu, a oživí ji. Když Golem zachrání život císaři Rudolfu II., zdá se, že nebezpečí je pro pražské židy zažehnáno. Ale pak se Golem splaší... Film „Golem“ je považován za jedno z mistrovských děl německého expresionismu, za což vděčí mimo jiné dekoracím slavného architekta Hanse Poelziga.

Čeští zvukoví umělci Martin Janíček a Tomáš Procházka  se specializují na akustické vlastnosti nejrůznějších materiálů. Při vystoupeních používají často vlastnoručně vytvořené nástroje.

Kdy: 12. září 2015, 19:00

Kde: České centrum Rotterdam, Westersingel 9

Vstupné: Zdarma

S anglickými mezititulky