english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Letní škola slovanských studií

Velvyslanectví České republiky v Haagu  si dovoluje informovat o stipendijních kurzech českého jazyka v rámci Letní školy slovanských studií (LŠSS) 2020.
 

Letní školy slovanských studií jsou studijní kurzy českého jazyka pořádané veřejnými vysokými školami v České republice, které se konají každoročně v měsících červenec - září. Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky, kteří jsou starší 18 let. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky nabízí uchazečům z Nizozemska 2 stipendijní místa na tyto univerzity:  

  • Univerzita Karlova v Praze ( 24. července - 21. srpna 2020) – 1 stipendijní místo

  • Masarykovy univerzity v Brně  (18. července - 15. srpna 2020) – 1 stipendijní místo

Stipendia spočívají v úhradě kurzovného, výuky, ubytování a stravování a bezplatném vstupu na kulturní aktivity pořádané v rámci LŠSS.

Všechny potřebné informace o podmínkách stipendijních pobytů včetně formuláře přihlášky (jednotný formulář) jsou zveřejněny na  internetových stránkách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Věnujte prosím těmto informacím dostatečnou pozornost: http://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/summer-schools-of-slavonic-studies   

Uchazeč vyplní přihlášku a připojí svůj životopis v češtině nebo v angličtině. Vyplněnou přihlášku spolu s životopisem je potřeba zaslat nejpozději do 5. března 2020 nizozemské agentuře NUFFIC (www.nuffic.nl). 

 

Úspěšní žadatelé o stipendium budou informováni přímo pořádající univerzitou, které je třeba účast obratem potvrdit, nebo se z účasti omluvit na adrese matus.ziga@msmt.cz  Žádosti o stipendium zaslané přímo na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky nebo vybranou instituci budou z výběrového řízení vyřazeny.

Letní škola je otevřena i samoplátcům, tj. těm zájemcům, kteří nežádají o vládní stipendium a jsou ochotni sami nést náklady spojené s pobytem v České republice. V tomto případě se žadatelé obrací přímo na výše zmíněné instituce.