english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert "Hudebníci vědcům" on-line

Ve středu 13. května 2020 se v Lucerna Music Baru uskutečnil hudební festival za účasti několika skupin a hudebníků, kteří poděkovali všem vědcům a odborníkům za jejich nasazení v čase pandemie koronaviru. Přenos byl vysílán v českém i anglickém jazyce a sdílen po celém světě včetně webových stránek a sociálních sítích Českých center v zahraničí, zastupitelských úřadů či webu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

 

Přenos byl vysílán také spřátelenými univerzitami a studentskými organizacemi, vybranými nemocnicemi a festivaly, hudebními skupinamy a divadly. „Na ministerstvu zahraničí se rádi podílíme na tomto originálním poděkování českým vědcům. Jde o skvělý projekt, který díky našim kanálům můžeme prezentovat i v zahraničí,“ shrnul ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Organizace akce se odehrála pod vedením rektora  ČVUT Vojtěcha Petráčka. Live stream zajistil Audiovizuální centrum studentů ČVUT.

Live stream bylo možné sledovat prostřednictvím YouTube kanálu ČVUT, na Facebooku ČVUT byli představeni jednotliví účinkující.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 18 000 studentů.