english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert Karolíny Janů a Justyny Jarzab

Dne 7. března 2017 se na rezidenci velvyslankyně konal koncert Karolíny Janů a Justyny Jarzab. Skladby Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina  si přišlo poslechnout více než sedmdesát hostů.

Karolína Janů studovala zpěv na pražské AMU u prof. Jany Jonášové a na rotterdamské akademii Codarts pod vedením Roberty Alexander. Spolupracovala např. s Pražským komorním orchestrem a Západočeským symfonickým orchestrem, věnuje se však i interpretaci staré hudby se soubory Barocco sempre giovane či Vivaldi orchestra Praga. Pravidelně vystupuje na festivalech v ČR jako Mezinárodní hudební festival České doteky hudby nebo Dvořákův festival. Má na repertoáru jak operní role (Pamina z Kouzelné flétny, Mařenka z Prodané nevěsty, Fiorilla z Turka v Itálii, Donna Anna z Dona Giovanniho a Cleopatra z Julia Caesara v Egyptě), tak duchovní díla J. S. Bacha, Georga Friedricha Händela, Antonia Vivaldiho či písně Benjamina Brittena, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Sergeje Rachmaninova a Franze Schuberta.

 

Justyna Jarzab studovala klavír na Hudební akademii v Krakově u Ewy Bukojemské a později na Verdiho konzervatoři v Miláně u Pietra Soraciho. Jako sólistka vystoupila s orchestrem milánské konzervatoře či Symfonickým orchestrem akademie Codarts, věnovala se však i komorní hře v klasickém triu, s nímž koncertovala v Evropě, USA i severní Africe. Pravidelně doprovází sopranistku Karolínu Janů.  V roce 2014 ukončila dvouleté magisterské studium na rotterdamské hudební akademii Codarts pod vedením Jeana-Bernarda Pommiera. Věnuje se také pedagogické činnosti – je členem švýcarské společnosti Società svizzera di pedagogia musicale a vyučuje hru na klavír na Hudební akademii ve Scheveningenu a  v hudební škole Rootz v Delftu.