english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Letní škola slovanských studií v roce 2018 - informace o stipendijních místech pro zájemce z Nizozemska

Letní školy slovanských studií (dále jen „LŠSS“) jsou studijní kurzy pořádané několika veřejnými vysokými školami v České republice. Kurzy se konají každoročně v průběhu letních měsíců (červenec, srpen, září) a jejich délka se pohybuje od 3 do 4 týdnů v závislosti na náplni kurzu zvolené jednotlivými pořádajícími školami.
Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu. V rámci svých vzdělávacích bloků nabízejí jednotlivé pořádající školy kurzy českého jazyka na různých úrovních, výběrové semináře zaměřené na českou literaturu, kulturu a dějiny, volnočasové aktivity zahrnující divadelní, hudební a taneční představení, exkurze, poznávací výlety apod.  

O stipendium na LŠSS pořádané v roce 2018 se mohou hlásit zájemci z těchto zemí:

Albánie, Belgie - Francouzské společenství, Belgie - Vlámské společenství, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Čína, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Indie, Itálie, Izrael, Japonsko, Kanada (provincie Alberta), Kolumbie, Korejská republika, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Mexiko, Mongolsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko (Aktion), Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království Velké Británie, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan, Ukrajina a Vietnam.

Společně s přihláškou by měl být předložen i životopis napsaný v češtině nebo angličtině. Instituce přijímající přihlášky může požadovat předložení i dalších dokumentů (např. motivační dopis, certifikát o úrovni jazyka aj.)

Počet poskytovaných stipendií a jejich distribuce mezi jednotlivé Letní školy jsou stanoveny Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

 

Pro zájemce o stipendium z Nizozemska jsou vyhrazena místa pro studium na letních školách na Masarykově univerzita v Brně a Univerzity Karlovy v Praze.

 

Stipendium zahrnuje:

  • Ubytování a strava (snídaně, obědy, večeře)
  • Výuka, zápisné
  • Výlety a exkurze v rámci výuky

Stipendium nezahrnuje:

  • Náklady na mezinárodní dopravu
  • Náklady na pojištění
  • Náklady na vyřízení víza

 

Více informací včetně přihlášky naleznete zde: 

http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/letni-skoly-slovanskych-studii