english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nizozemské jaro s českým výtvarným uměním

Letošní jaro dává všem milovníkům výtvarného umění v Nizozemsku jedinečnou příležitost blíže poznat dvě zajímavá a inspirativní období českého a československého výtvarného umění. Nenechte si ujít příležitost a navštivte Kunstumuseum Den Haag a Muzeum MORE v Gorsselu.

Alfons Mucha

Art Nouveau v Paříži

5. února 2022 – 3. července 2022

Mucha

Mucha

Muchova nadace (Nadace Mucha - O NÁS - Mucha Foundation) a Kunstmuseum Den Haag (Kunstmuseum Den Haag - The museum for modern art in the Netherlands - in The Hague) připravily široký výběr z díla českého umělce Alfonse Muchy (1860-1939). Výstava ukazuje dílo, které Alfonse Muchu tak proslavilo: plakáty a ilustrace a návrhy pro užité umění, to vše na pozadí rušné Paříže fin de siècle.

Pozornost je věnována také znovuobjevení Muchovy tvorby v šedesátých letech a tomu, jak jeho styl rezonuje s popkulturou, květinovou silou a Woodstockem, na návrzích obalů desek a koncertních plakátů kapel.

Místo: Kunstmuseum Den Haag, Stadhouderslaan 41 2517 HV, Haag

 

 

Nové realismy

Československý realismus 1918-1945

6. února 2022 až 8. května 2022

Nové realismy

Nové realismy

Muzeum MORE v Gorsselu (Museum MORE: Museum of modern realism in Gorssel | Museum MORE) jako první na světě představuje rozsáhlý přehled figurativního umění z Československa od roku 1918 do roku 1945.

Výběr více než 70 děl od více než 45 umělců nabízí překvapivý pohled na nový realismus, který vzkvétal v neklidném regionu naplněném mixem nejrůznějších kulturních směrů v turbulentní době politických změn.

Nové Realismy ukazují bohaté spektrum portrétů, krajin, zátiší a soch.

Místo: Museum MORE, Hoofdstraat 28, Gorssel