tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká svítidla zaujala na mezinárodním stavebním veletrhu Vietbuild v Hanoji

Čeští výrobci svítidel se úspěšně představili na největším vietnamském stavebním veletrhu Vietbuild 2017. Ve společné české expozici zde firmy Artglass a Osmont měly možnost prezentovat své výrobky návštěvníkům z řad vietnamských developerů, investorů, interiérových designérů a dalších zájemců o osvětlovací techniku.

Šestý ročník veletrhu Vietbuild, který proběhl ve dnech 10.-14.11.2017 v Hanoji, přitáhl pozornost více než 29 tisíců návštěvníků. Na výstavní ploše o velikosti 12,000 m2 se na veletrhu představilo celkem 450 domácích a zahraničních firem z 22 zemí. K úspěšným vystavovatelům na letošním ročníku patřily také české firmy Artglass a Osmont vyrábějící křišťálové lustry, domácí a průmyslová svítidla a další osvětlovací techniku. Jejich společnou expozici navštívilo v průběhu pětidenního veletrhu více než tisíc potenciálních zákazníků.

Firma Artglass je jedním z prvních českých výrobců křišťálových lustrů, kteří zareagovali na pokračující stavební boom v sektoru luxusních rezidenčních a kancelářských objektů ve Vietnamu a začali se vietnamskému trhu intenzivněji věnovat. Firma Artglass ve spolupráci se svým vietnamským obchodním partnerem otevřela v minulém roce v Hanoji dva showroomy, ve kterých prezentuje a prodává své produkty nejenom koncovým zákazníkům, ale také místním developerům a investorům ve stavebním sektoru. Křišťálová svítidla jsou ve Vietnamu velmi oblíbená a jsou nezbytnou součástí většiny nově budovaných luxusních rezidenčních objektů ve velkých vietnamských metropolích.

Firma Osmont se po delší odmlce na vietnamský trh opět vrací. Rostoucí poptávka po vybavení domácností, kancelářských prostor a průmyslových objektů ve Vietnamu nabízí firmě Osmont nové příležitosti pro dodávky osvětlovací techniky na tento perspektivní trh.

Stavebnictví zažívá v posledních letech ve Vietnamu mimořádný boom díky masivním domácím i zahraničním investicím do tohoto sektoru a stavební průmysl patří mezi hlavní tahouny růstu vietnamské ekonomiky. Zatímco tempo růstu vietnamského HDP se pohybuje v posledních letech okolo šesti procent, stavebnictví roste průměrným tempem okolo 9% ročně. Kromě klíčových infrastrukturních projektů je růst ve stavebnictví poháněn zejména rostoucí poptávkou po rezidenčních objektech a ubytovacích kapacitách v sektoru cestovního ruchu.

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji

Společná expozice firem Artglass a Osmont na veletrhu Vietbuild

Společná expozice firem Artglass a Osmont na veletrhu Vietbuild

Zástupci firmy Osmont a Artglass s obchodním radou velvyslanectví ČR v Hanoji před českým stánkem

Zástupci firmy Osmont a Artglass s obchodním radou velvyslanectví ČR v Hanoji před českým stánkem

Stánek firmy Osmont na veletrhu Vietbuild

Stánek firmy Osmont na veletrhu Vietbuild