tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Hanoji
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy prezentovaly své výrobky a technologie na stavebním veletrhu Vietbuild v Hanoji

Největšího vietnamského veletrhu z oblasti stavebnictví a bytového vybavení Vietbuild, který proběhl ve dnech 28. 3.–1. 4. 2018 v Hanoji, se opět zúčastnily české firmy. Na veletrhu se představili čeští výrobci svítidel firmy Artglass a Osmont a nově také firma Elko EP se svým produktem iNELS (chytré elektroinstalace instalace pro byty, domy a komerční prostory).

Sedmý ročník veletrhu Vietbuild, který proběhl ve dnech 28. 3.–1. 4. 2018 v Hanoji, přitáhl pozornost více než 29 tisíců návštěvníků. Na výstavní ploše o velikosti 12,000 m2 se na veletrhu představilo celkem 450 domácích a zahraničních firem z 22 zemí. K úspěšným vystavovatelům na letošním ročníku patřily také české firmy Artglass a Osmont vyrábějící křišťálové lustry, domácí a průmyslová svítidla a firmy Elko EP nabízející chytré elektroinstalace.

Firma Artglass je jedním z prvních českých výrobců křišťálových lustrů, kteří zareagovali na pokračující stavební boom v sektoru luxusních rezidenčních a kancelářských objektů ve Vietnamu a začali se vietnamskému trhu intenzivněji věnovat. Firma Artglass ve spolupráci se svým vietnamským obchodním partnerem otevřela v minulém roce v Hanoji dva showroomy, ve kterých prezentuje a prodává své produkty nejenom koncovým zákazníkům, ale také místním developerům a investorům ve stavebním sektoru. Křišťálová svítidla jsou ve Vietnamu velmi oblíbená a jsou nezbytnou součástí většiny nově budovaných luxusních rezidenčních objektů ve velkých vietnamských metropolích.

Firma Osmont se po delší odmlce na vietnamský trh opět vrací. Rostoucí poptávka po vybavení domácností, kancelářských prostor a průmyslových objektů ve Vietnamu nabízí firmě Osmont nové příležitosti pro dodávky osvětlovací techniky na tento perspektivní trh.

Firma Elko EP je nováčkem na vietnamském trhu. Rychlý růst stavebnictví spojený s rostoucí poptávkou po moderním bydlení však dává firmě Elko naději na možnost uplatnění jejich produktů z oblasti chytrých elektroinstalací na zdejším trhu. 

Stavebnictví zažívá v posledních letech ve Vietnamu mimořádný boom díky masivním domácím i zahraničním investicím do tohoto sektoru a stavební průmysl patří mezi hlavní tahouny růstu vietnamské ekonomiky. Zatímco tempo růstu vietnamského HDP se pohybuje v posledních letech okolo šesti procent, stavebnictví roste průměrným tempem okolo 9 % ročně. Kromě klíčových infrastrukturních projektů je růst ve stavebnictví poháněn zejména rostoucí poptávkou po rezidenčních objektech a ubytovacích kapacitách v sektoru cestovního ruchu.

Galerie


Vietbuild