tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: David Jarkulisch
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se představily na zemědělském veletrhu ILDEX ve Vietnamu

Ve dnech 14.-16.3.2018 proběhla prezentace českých firem na zemědělském veletrhu ILDEX 2018. Veletrhu se zúčastnilo 6 českých firem, které měly možnost s podporou Ministerstva zahraničních věcí a Ministerstva zemědělství ČR představit své výrobky a technologie v samostatném českém pavilonu a také zaujmout místní odbornou veřejnost v průběhu specializovaného semináře, jehož se zúčastnilo více než padesát místních i zahraničních odborníků. 
 

Prestižního zemědělského veletrhu ILDEX v Ho Či Minově Městě se letos zúčastnilo 6 českých firem (Bioveta, Biopreparáty, Natural, Schülke CZ, Vítkovice Envi, Zetor) v rámci společného českého pavilonu financovaného z projektu ekonomické diplomacie velvyslanectví ČR v Hanoji.

Zájem o českou expozici a produkty vystavujících českých firem byl poměrně velký. Největší pozornost přitahovaly tři traktory Zetor vystavené přímo u vchodu do výstavního centra. Zetor zde byl jediným vystavovatelem zemědělské techniky, který na výstavě prezentoval skutečné exponáty, a tomu také odpovídal zájem návštěvníků veletrhu o vystavené traktory. Setrvalý zájem bylo možno pozorovat i o veterinární léčiva, genetický materiál pro chovy skotu a speciální desinfekční prostředky pro zemědělské provozy. České firmy absolvovaly v průběhu veletrhu zhruba 180 jednání s vietnamskými a dalšími zahraničními partnery, z toho zhruba 30 vyhodnotily jako velmi perspektivní pro další reálnou obchodní spolupráci. Zatímco firmy Bioveta, Natural a Schülke využily veletrhu pro rozšíření své přítomnosti na vietnamském trhu a budování své značky, firmy Zetor, Biopreparáty a Vítkovice Envi zde získaly důležité kontakty pro vstup na místní trh. V pavilonu ČR byl přítomen rovněž zástupce ministerstva zemědělství, který zájemcům o české produkty poskytoval informace o českých zemědělských výrobcích a technologiích nezastoupených přímo v české expozici.

České firmy představily svou produkci na veletrhu také v průběhu samostatného odborného semináře „Czech Advanced Technologies and Products in Agriculture“. Seminář, kterého se zúčastnilo více než 50 místních a zahraničních odborníků, zahájil obchodní rada velvyslanectví ČR v Hanoji, který ve svém úvodním vystoupení připomenul dlouhou tradici spolupráce mezi ČR a Vietnamem a klíčovou roli zemědělského sektoru ve vzájemných vztazích. Mimo jiné zdůraznil, že zemědělství bylo vždy prioritním sektorem dvoustranné rozvojové spolupráce mezi ČR a Vietnamem a dnes hraje důležitou roli též ve vzájemných ekonomických vztazích, obchodu a investicích. Následně vystoupil zástupce Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ministerstva zemědělství ČR J. Holub s prezentací českého zemědělství. V rámci svého vystoupení představil nejenom český zemědělský sektor, ale rovněž možnosti bilaterální spolupráce mezi ČR a Vietnamem v oblasti zemědělství. Přítomné české firmy poté prezentovaly své produkty a technologie zástupcům podnikatelské sféry, univerzit a relevantních státních institucí z oboru zemědělství.

Veletrh ILDEX je jeden ze dvou největších veletrhů ve Vietnamu v oblasti zemědělských produktů a technologií. ILDEX se koná každé dva roky na největším vietnamském výstavišti Saigon Exhibition and Convention Center v Ho Či Minově Městě. Letošního ročníku se zúčastnilo 250 firem ze 30 zemí a veletrh přilákal více než 8000 návštěvníků. Formou národních pavilonů se veletrhu kromě ČR zúčastnily také USA, Francie, Nizozemsko, Jižní Korea a Čína. 

David Jarkulisch, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Hanoji

Galerie


ILDEX